Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Euro 2012. "Mucha dała się wciągnąć w psychozę"

0
Podziel się:

- Nie wiem dlaczego pani minister tak się boi - komentuje apel Muchy do prezesa PiS Beata Szydło.

Euro 2012. "Mucha dała się wciągnąć w psychozę"
(Piotr BLAWICKI/ East News)
bEJmTkRh

Apel do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, by odwołał obchody miesięcznicy katastrofy smoleńskiej podczas Euro 2012 - wystosowała minister sportu Joanna Mucha. Minister dała się wciągnąć w grę tworzenia jakiejś psychozy - odpowiada wiceprezes PiS Beata Szydło.

_ - W tej chwili piłka jest po stronie, właściwie po dwóch stronach: po stronie federacji - oczywiście mamy odpowiedź i po stronie pana prezesa Kaczyńskiego. Ja będę do końca, do 10 czerwca apelowała do pana prezesa, żeby ten marsz tym razem się nie odbył _ - zapewniała Mucha w rozmowie z TVN24.

_ - Pan prezes Kaczyński podczas kampanii wyborczej deklarował przyjaźń do Rosjan, więc mam nadzieję, że te apele poskutkują _ - dodała minister.

bEJmTkRj

Szydło komentując postulat Muchy oceniła, że minister _ dała się wciągnąć w grę tworzenia jakiejś psychozy w kraju _. _ - Nie rozumiem w czym jest problem. Drużyna rosyjska chciała mieszkać w Bristolu, będzie mieszkać w Bristolu. Ma do tego prawo i nic się nie będzie działo. Nie wiem dlaczego pani minister tak się boi _ - podkreśliła Szydło.

Kaczyński powiedział, że nie ma nic przeciwko temu, by Rosjanie zamieszkali w Bristolu, ale nie odniósł się do możliwości odwołania czerwcowej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu. _ To są pochody procesyjne, odmawiany jest różaniec. Każdy, kto nie ma skrajnie złej woli, to widzi. To jest tłum całkowicie niegroźny, więc nie widzę powodu, aby mieć jakieś obawy _ - argumentował prezes PiS.

Mucha zaprzeczyła, że ingerowała w decyzje o lokalizacji centrum pobytowego reprezentacji rosyjskiej: _ Rosjanie sami wybiorą sobie centrum pobytowe, podobnie jak 12 innych drużyn; nie ingerujemy w te decyzje _ - przekonywała.

_ _

bEJmTkRp

_ Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/160/198048.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/euro;2012;w;polsce;pochod;pis;przeszkodzi;pilkarzom,190,0,1092030.html) *Nowa wpadka Joanny Muchy. A prezes PiS... * Rosjanie będą mieszkać w Bristolu, tuż obok Pałacu Prezydenckiego. _

_ - Bardzo daleko nadinterpretowaliście państwo moje wczorajsze słowa. Ja mówiłam o organizatorach - Polakach, i że wiem, że takie rozmowy były prowadzone. Absolutnie nie ja prowadziłam, ani nie rząd Polski, natomiast to jest sytuacja, którą znamy od wielu miesięcy i wiemy, że musi być w szczególny sposób zaopiekowana. Negocjacji żadnych nie prowadziłam i nie uczestniczyłam w tym bezpośrednio _ - odparła Mucha, pytana z kim negocjowała zmianę hotelu dla Rosjan. Dociekania dziennikarzy nazwała _ burzą w szklance wody _.

Ekipa rosyjska wcześniej zdecydowała, że w czasie turnieju zatrzyma się w warszawskim hotelu Bristol, w sąsiedztwie Pałacu Prezydenckiego.

O tym, że Rosjanie zostaną w Bristolu poinformował, selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Rosji Dick Advocaat. Trener Rosjan oświadczył, że jego drużyna nie zamierza zmieniać planowanego miejsca pobytu w Polsce podczas mistrzostw Europy, mimo rekomendacji ze strony polskich władz.

bEJmTkRq

W środę, podczas spotkania z posłami z sejmowej Komisji Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Mucha przyznała, że prowadzone są rozmowy z ekipą rosyjską w sprawie zakwaterowania tej drużyny. Rzeczniczka resortu Katarzyna Kochaniak poinformowała wówczas PAP, że w trosce o maksymalny komfort piłkarzy zaproponowano Rosjanom cztery alternatywne lokalizacje w podwarszawskich miejscowościach.

O Euro 2012 czytaj więcej w Money.pl
Zawieszają broń. Nie będzie obciachu na Euro? Decyzję w sprawie protestów podczas Mistrzostw Europy ma ogłosić szef partii w przyszłym tygodniu.
"PiS chce klapy Euro, by wrócić do władzy" Posłowie PO odpowiadają Tomaszewskiemu: _ Gada bzdury. Chłopcy z PiS powinni zamknąć buzie i czekać na wielkie święto _.
Największe pieniądze w historii. Gdzie są? 67 miliardów euro - tyle zostało przekazane na organizacje Euro 2012. To oni są odpowiedzialni za ich zmarnowanie.
bEJmTkRK
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)