Notowania

euro 2012 w polsce
11.06.2012 14:16

Euro 2012 we Wrocławiu z większą strefą kibica?

Władze Wrocławia rozważą powiększenie działającej na Rynku Strefy Kibica.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Beata Ratuszniak/Interaktywnie.com)

- _ Władze Wrocławia rozważą powiększenie działającej na Rynku Strefy Kibica _- poinformował rzecznik magistratu Paweł Czuma. Decyzja ma zapaść w środę, czyli dzień po rozgrywanym we Wrocławiu meczu Czechy-Grecja i transmisji spotkania Polska-Rosja z Warszawy.

Pod uwagę brana jest niezajęta jeszcze przez Strefę przestrzeń obok kościoła św. Marii Magdaleny oraz w ul. Szewskiej. Zmieściłoby się tam dodatkowo kilka tysięcy kibiców.

Władze miasta zaczęły zastanawiać się nad powiększeniem przewidzianej na 30 tys. osób Strefy po tym, jak w piątek wypełnili ją kibice chcący obejrzeć na telebimach rozgrywany w Warszawie mecz Polska-Grecja. Krótko przed rozpoczęciem meczu Strefa została - ze względów bezpieczeństwa - zamknięta, a zawiedzeni kibice krążyli wokół, próbując znaleźć otwarte wejście.

Jak przekazał prezydent miasta Rafał Dutkiewicz, po pewnym czasie bramki znów otwarto i czekający na zewnątrz kibice dostali się do środka. Wobec tej sytuacji pojawiły się jednak apele - również medialne - by Strefę Kibica na Rynku powiększyć.

_ - Decyzja zostanie podjęta w środę rano podczas spotkania Miejskiego Sztabu Operacyjnego. Brane pod uwagę będzie m.in. to, ile osób obejrzy w Strefie oba wtorkowe mecze, prognozy pogody oraz ewentualne uwagi służb _ - zapowiedział Czuma.

_ - Mamy już sprawdzone m.in. ile czasu zajmie nam przygotowanie dodatkowej części Strefy, mamy już zidentyfikowanych ludzi i firmy, które mogłyby taką Strefę dodatkowo wybudować. Jeśli będzie taka potrzeba, na pewno to zrobimy _ - zapewnił rzecznik.

Czuma przypomniał, że przed rozpoczęciem mistrzostw niektóre media oceniały, że wrocławska Strefa jest za duża i niepotrzebnie zajmuje dużą część Rynku. Rzecznik zaznaczył też, że do dyspozycji ciągle pozostają inne strefy kibica w mieście - przy Hali Ludowej (na ok. 7 tys. osób - organizowana przez klub Śląsk Wrocław) oraz przy ul. Lotniczej (w pobliżu Stadionu Miejskiego). Żadna z nich dotąd nie została całkowicie wypełniona.

W niedzielę - mimo deszczowej i chłodnej pogody - przez Strefę Kibica na Rynku przewinęło się łącznie ok. 11 tys. osób, jednorazowo najwięcej było ich 5 tys. Od początku mistrzostw frekwencja sięgnęła tam już 150 tys. kibiców - to drugi wynik w kraju po strefie warszawskiej.

W poniedziałek rzecznik magistratu odniósł się też do piątkowego incydentu, w którym niektórzy pracownicy ochrony przy jednej z bramek Strefy przez chwilę szarpali się z czeskimi kibicami._ --Szefostwo tej firmy zostało zobligowane, by przeprowadzić rozmowy dyscyplinujące z tymi pracownikami i informacyjno-szkoleniowe ze wszystkimi pozostałymi _ - zapewnił Czuma.

Czytaj więcej w Money.pl
Już jutro wielki sprawdzian dla policji _ - Jeśli UEFA i policja ocenią, że jest to mecz podwyższonego ryzyka, zostaną podjęte odpowiednie środki _ - powiedział Jacek Cichocki, szef MSW.
Najwięcej kibiców na Euro 2012 przyjechało z... W ciągu trzech dni trwania EURO 2012 na czterech stadionach w Polsce oraz w strefach kibica mecze obejrzało około 905 tysięcy osób - poinformowała spółka PL 2012.
Tagi: euro 2012 w polsce, euro 2012, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz