Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Eurocash ma zgodę UOKiK na kupno Batny

0
Podziel się

Eurocash otrzymał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na
przejęcie kontroli nad Przedsiębiorstwem Handlowym Batna - podała spółka w komunikacie.

bEiyeslN

Eurocash otrzymał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli nad Przedsiębiorstwem Handlowym Batna - podała spółka w komunikacie.

"Zarząd Eurocash SA informuje, że w dniu 29 października 2009 r. spółka otrzymała informację o podjęciu przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w dniu 27 października 2009 r. decyzji o wydaniu zgody na przejęcie przez Eurocash SA kontroli nad spółką Przedsiębiorstwo Handlowe Batna sp. z o.o." - podała spółka.

Uzyskanie zgody UOKiK było jednym z warunków zawarcia umowy kupna udziałów w Batna.

bEiyeslP

Eurocash informował o podpisaniu przedwstępnej umowy kupna 100 proc. udziałów Batny w sierpniu tego roku. Ma to umożliwić spółce wejście na warszawski rynek cash&carry. Jak podawał wcześniej Eurocash, umowa ma być zawarta do 31 marca 2010 roku. Płatność za firmę nastąpi w gotówce, wartości transakcji nie podano.

Batna jest dystrybutorem hurtowym szybko zbywalnych towarów konsumpcyjnych na terenie Warszawy, prowadzącym 3 hurtownie cash&carry.

Przychody ze sprzedaży Batna w 2008 roku przekroczyły 260 mln zł, a zysk netto wyniósł ponad 6 mln zł. Po 6 miesiącach 2009 r. przychody ze sprzedaży Batna wyniosły 122 mln zł. (PAP)

morb/ ana/ je/

bEiyesmq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)