Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Eurocontrol: 1000 lotów odwołanych, chmura znika

0
Podziel się

#
otwarte lotniska w Amsterdamie, Rotterdamie i Dublinie
#

bEglowhx

# otwarte lotniska w Amsterdamie, Rotterdamie i Dublinie #

17.05. Bruksela (PAP/Reuters,AFP,BBC) - Perturbacje w ruchu lotniczym wywołane przez chmurę pyłu z islandzkiego wulkanu spowodują odwołanie w poniedziałek około 1000 lotów - ocenia agencja nadzorująca ruch lotniczy, Eurocontrol. Przejściowo zamknięte były lotniska w Wielkiej Brytanii i Holandii.

O godz. 13 otwarte zostały ponownie lotniska w Amsterdamie i Rotterdamie, które pozostawały zamknięte w poniedziałek od godz. 6 rano czasu polskiego - podała holenderskie służby kontroli lotów.

bEglowhz

W poniedziałek o godz. 8 czasu polskiego otwarto największe brytyjskie lotnisko Heathrow, chociaż pasażerów ostrzeżono, że w ciągu dnia mogą się spodziewać opóźnionych i odwołanych lotów. Drugie lotnisko pod Londynem, Gatwick, miało pozostać zamknięte dla przylatujących samolotów do wczesnego popołudnia.

Około południa zostało otwarte międzynarodowe lotnisko w Dublinie. Wszystkie lotniska w Irlandii oprócz Donegal na północnym zachodzie kraju pozostają w poniedziałek otwarte.

Eurocontrol spodziewa się, że chmura, która utrudnia transport lotniczy, w poniedziałek w ciągu dnia częściowo zniknie. "Może dojść do zakłóceń w szeroko rozumianym rejonie Londynu" - poinformowała agencja dodając, że najprawdopodobniej 28 tys. lotów w Europie - o 1000 mniej niż zazwyczaj - odbędzie się normalnie. (PAP)

awl/ keb/ ap/

bEglowhF

6249691 int.

bEglowia
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)