Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Europa zadowolona z porozumienia z Iranem

0
Podziel się:

Szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy nazwał przyjęte w Genewie
porozumienie z Iranem ważnym krokiem ku uzyskaniu gwarancji, iż irański program nuklearny będzie
pokojowy. Niemcy, Hiszpania, W. Brytania i Norwegia również przyjęły z aplauzem nowy układ.

bEswjANx

Szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy nazwał przyjęte w Genewie porozumienie z Iranem ważnym krokiem ku uzyskaniu gwarancji, iż irański program nuklearny będzie pokojowy. Niemcy, Hiszpania, W. Brytania i Norwegia również przyjęły z aplauzem nowy układ.

Przejściowe porozumienie z Iranem w sprawie jego programu atomowego prowadzi do "normalizacji stosunków między wspólnotą międzynarodową a Iranem oraz zawarcia ogólnego porozumienia, które przyczyni się do ustabilizowania sytuacji w regionie" - ogłosił Madryt.

Wielka Brytania i Francja, które uczestniczyły w genewskich negocjacjach, poinformowały, że są zdeterminowane, by sprawić, że porozumienie to okaże się sukcesem.

bEswjANz

Norwegia, Szwecja i Hiszpania wyraziły nadzieję, że porozumienie wstępne doprowadzi do szeroko pojętego rozwiązania problemu programu nuklearnego Iranu.

Po czterech dniach intensywnych negocjacji w Genewie grupa sześciu mocarstw (grupa 5+1), którą tworzą USA, Rosja, Chiny, Wielka Brytania, Francja i Niemcy, osiągnęła w nocy z soboty na niedzielę przejściowe porozumienie z Iranem w kwestiach nuklearnych. Irańczycy zobowiązali się ograniczyć swój program nuklearny, w zamian za pewne złagodzenie sankcji gospodarczych.(PAP)

fit/ kar/

15131564 arch.

bEswjAOa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)