Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.06.2012 12:57

Ewa Kopacz apeluje do mężczyzn, by nie wykluczali kobiet z Euro 2012

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz apeluje do panów, by nie wykluczali kobiet ze święta, jakim jest Euro 2012. Jak podkreśliła w rozmowie z PAP i IAR, mistrzostwa są wspaniałą okazją do budowania wspólnoty - zarówno w rodzinie, jak i w narodzie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Marszałek Sejmu Ewa Kopacz apeluje do panów, by nie wykluczali kobiet ze święta, jakim jest Euro 2012. Jak podkreśliła w rozmowie z PAP i IAR, mistrzostwa są wspaniałą okazją do budowania wspólnoty - zarówno w rodzinie, jak i w narodzie. *

"Euro 2012 to święto nas wszystkich, bo wszyscy kibicujemy jednej drużynie. Wszystkim nam zależy na tym, by Polska sprawdziła się jako gospodarz turnieju" - mówiła Kopacz.

Jak podkreśliła, "przyjęło się uważać, że świat futbolu to świat mężczyzn, a piłka nożna to jeden z najbardziej popularnych sportów, mających także wśród kobiet wiernych kibiców". "Więc apel do panów, by nie wykluczali pań z piłkarskiego święta. Mistrzostwa to wspaniała okazją do zbudowania wspólnoty, w rodzinie i w narodzie" - powiedziała marszałek Sejmu. Życzyła też wszystkim "cudownej atmosfery" podczas mistrzostw.

Kopacz zapowiedziała, że będzie na Stadionie Narodowym podczas piątkowego meczu otwarcia Polska-Grecja.

"Stawiam na 1:0 dla Polski" - podkreśliła. "Chciałabym, abyśmy zawsze wygrywali tylko jedną bramką i to mi w zupełności wystarczy" - dodała. Zaznaczyła, że chciałaby, by polska reprezentacja zagrała w finale Euro 2012, ale - jak mówiła marszałek Sejmu - "jej optymizm jest tutaj mniejszy".

"Niezależnie od tego, kiedy zakończy się udział naszej drużyny narodowej w turnieju, do końca będę trzymała za nią kciuki i będę mocno kibicowała" - zapewnił Kopacz. "Serce podpowiada, że mistrzem Europy zostaną Hiszpanie, choć rozum mówi, Niemcy" - powiedziała.

Na czas mistrzostw w hallu głównym Sejmu ustawiono flagi narodowe, według grup, w których grają poszczególne reprezentacje. Na środku są flagi gospodarzy Euro 2012 - Polski i Ukrainy. "W zależności od tego, które drużyny będą grały ich flagi będą eksponowane" - podkreśliła Kopacz.

Jak dodała, na jej służbowym samochodzie została już zamontowana biało-czerwona chorągiewka. (PAP)

ajg/ tom/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz