Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szpital
29.01.2012 10:13

Ewakuacja szpitala we Wrocławiu. Są pierwsze ustalenia

W nocy ewakuowano ponad 300 pacjentów. Policja poszukuje sprawcy fałszywego alarmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BeyzaSultanDURNA/iStockphoto)

Policja poszukuje sprawcy fałszywego alarmu bombowego, który poinformował szpital we Wrocławiu o podłożeniu bomby. W nocy ewakuowano ponad 300 pacjentów. Część z nich wróciła już do szpitala.

Policja poszukuje sprawcy fałszywego alarmu. Za narażenie innych na utratę życia czy zdrowia grozi do 12 lat więzienia. Jak poinformował dziś dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu (WSS) prof. Wojciech Witkiewicz, pacjenci sukcesywnie wracają do WSS z innych wrocławskich szpitali, do których zostali przewiezieni w nocy podczas ewakuacji.

- _ Ewakuacja w sumie przebiegła bardzo sprawnie. Wywoziliśmy pacjentów autobusami, karetkami, a niektórych rodziny zabierały do domu. Szpital wraca do normalnej pracy _ - zapewnił profesor. Wyjaśnił, że ewakuacja po pierwszym alarmie około godziny 16 zakończyła się o godzinie 18 i wtedy około 100 pacjentów zostało wywiezionych do innych placówek medycznych autobusami. Niektórych pacjentów rodziny zabrały do domu.

Do drugiej ewakuacji doszło po kolejnym telefonie o podłożeniu bomby około północy. Wtedy wywieziono ze szpitala około 250 pacjentów różnymi środkami transportu do innych szpitali._ _

_ - Policja o telefonie o podłożeniu bomby dowiedziała się ok. godz. 16. Z ulicznej budki telefonicznej zadzwonił jakiś mężczyzna, który twierdził, że w szpitalu została podłożona bomba. Szpital został sprawdzony. Około północy po drugim alarmie doszło do ewakuacji pacjentów _ - poinformował Wojciech Wybraniec z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Więcej o alarmach bombowych - czytaj w Money.pl
Ewakuacja dworca w Oslo. Nie znaleźli bomby Policja odwołała alarm na głównym dworcu kolejowym w stolicy Norwegii Oslo.
Chcieli zdetonować bombę w tłumie Trzej zatrzymani przez niemiecką policję domniemani terroryści z Al-Kaidy, szykowali ładunek.
Wieża Eiffla ewakuowana. Podejrzenie zamachu Podejrzany pakunek znajdował się pod wieżą.
Tagi: szpital, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz