Notowania

zamieszki w syrii
09.06.2011 10:52

Exodus Syryjczyków. 1600 już w Turcji

Liczba uchodźców prawdopodobnie będzie rosła.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Od środy granicę z Turcją przekroczyło około tysiąca uchodźców z Syrii, zwiększając liczbę uciekinierów do około 1600 - poinformował przedstawiciel władz tureckiej prowincji Hatay. Liczba uchodźców prawdopodobnie będzie rosła.

Dziś po syryjskiej stronie granicy fotoreporter agencji Associated Press widział dziesiątki ludzi na motocyklach i w furgonetkach, którzy chcieli dostać się do Turcji.

Uchodźcy uciekają przed represjami w Syrii. Reżim prezydenta Baszara el-Asada siłą tłumi antyrządowe protesty, trwające od połowy marca. Dotychczas w wyniku działań sił bezpieczeństwa zginęło ponad 1000 osób.

Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan oświadczył wczoraj, że Turcja _ nie zamknie drzwi _ przed uciekinierami z Syrii. Dodał, że Ankara monitoruje rozwój wydarzeń w tym kraju i wezwał władze w Damaszku do łagodniejszego traktowania obywateli.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t87694.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/czolgi;otoczyly;miasta;kolejna;krwawa;noc,249,0,840953.html) Czołgi otoczyły miasta, kolejna krwawa noc? W Syrii nie ustają walki pomiędzy siłami rządowymi a przeciwnikami prezydenta Baszara el-Asada.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t139902.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tlumia;demonstracje;snajperska;amunicja,36,0,840740.html) Tłumią demonstracje snajperską amunicją Amnesty International dysponuje danymi 720 ofiar zamieszek.
Tagi: zamieszki w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz