Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

FAO prosi o 700 mln dolarów dla Haiti

0
Podziel się

Pieniądze mają być wykorzystane na inwestycje wspierające rolnictwo.

FAO prosi o 700 mln dolarów dla Haiti
(PAP/EPA)
bEpxXSDF

Światowa Organizacja Żywnościowa zaapelowała o 700 mln dol. na inwestycje wspierające sektor rolniczy na Haiti.

Plan inwestycyjny dla Haiti został opracowany przez rząd tego kraju. Jego celem jest naprawienie infrastruktury zniszczonej w trzęsieniu ziemi 12 stycznia, stymulacja krajowej produkcji rolnej i stworzenie miejsc pracy dla osób, które opuściły Port-au-Prince.

_ - Sytuacja żywnościowa na Haiti była bardzo trudna już przed trzęsieniem ziemi. Kraj ten był w dużym stopniu uzależniony od importu towarów _ - powiedział Alexander Jones, odpowiedzialny za operacje FAO na Haiti.

bEpxXSDH

Jones ostrzegł, że wraz z napływem ludności do stref wiejskich po trzęsieniu ziemi _ wzrost sektora rolnego stał się pilnym priorytetem, a plan rządu Haiti przewiduje kroki umożliwiające realizację natychmiastowych priorytetów _.

Rząd Haiti szacuje, że potrzebuje w tej chwili około 32 mln dolarów na zakup nasion, sprzętu i nawozów, aby rolnicy mogli rozpocząć w marcu wiosenną kampanię siewną.

Inne krótkoterminowe działania to m.in. odbudowa zniszczonej w trzęsieniu rafinerii cukru w Darbonne, ochrona zasobów wodnych, zalesienie i odbudowa 600 km dróg.

FAO rozpocznie realizację tych priorytetów z funduszy już przekazanych przez Hiszpanię, Belgię, Brazylię, Kanadę oraz z zasobów własnych.

bEpxXSDN

ZOBACZ TAKŻE:

bEpxXSEi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)