Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fedak: mam nadzieję, że od czwartku OFE obniżą swoje opłaty

0
Podziel się

Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak ma nadzieję, że w
efekcie spotkania z premierem Donaldem Tuskiem zarządzający OFE obniżą od najbliższego czwartku
swoje opłaty i zaczną dbać o stopę zwrotu dla ubezpieczonych.

bEgGmckB

*Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak ma nadzieję, że w efekcie spotkania z premierem Donaldem Tuskiem zarządzający OFE obniżą od najbliższego czwartku swoje opłaty i zaczną dbać o stopę zwrotu dla ubezpieczonych. *

"Znam stanowisko prezesów Powszechnych Towarzystw Emerytalnych, ponieważ w ciągu ostatnich dwóch lat wielokrotnie się z nimi spotykałam i wielokrotnie mówiłam o patologiach systemu, o których dzisiaj również mówił premier Donald Tusk" - napisała minister Fedak w oświadczeniu przekazanym w środę PAP.

Zdaniem minister zyski OFE nie przekładają się na zyski ubezpieczonych, a OFE nie konkurują między sobą ani wysokością kosztów, ani zysków dla ubezpieczonych. Ponadto według Fedak akwizycja jest zbędnym kosztem funkcjonowania systemu.

bEgGmckD

"Od dwóch lat nawołuję do zmian tej niekorzystnej dla przyszłych emerytów sytuacji" - napisała minister.

Zapewniła, że każda merytoryczna dyskusja prowadząca do naprawy systemu emerytalnego jest nad wyraz cenna. "Mam nadzieję, że od jutra zarządzający Otwartymi Funduszami Emerytalnymi obniżą swoje opłaty i zaczną dbać o stopę zwrotu dla ubezpieczonych, do czego wzywam po raz kolejny. Działania te nie wymagają żadnych zmian w obowiązującym prawie" - uważa Fedak.

W środę premier Donald Tusk, w towarzystwie szefa swoich doradców Michała Boniego, spotkał się z szefami Otwartych Funduszy Emerytalnych. Minister Fedak nie brała udziału w spotkaniu, do końca tygodnia jest na urlopie. Podczas spotkania premier skrytykował fundusze za to, że nie działają w interesie przyszłych emerytur tylko w swoim własnym i zażądał od nich poprawy efektywności. OFE przestawiły propozycje naprawy systemu, nad którymi będą pracować wspólnie z przedstawicielami rządu. (PAP)

mmu/ bos/ mag/

bEgGmcle
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)