Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fiasko próby ulepszonej, indyjskiej rakiety

0
Podziel się

Pocisk średniego zasięgu Agni-II spadł do Zatoki Bengalskiej.

Fiasko próby ulepszonej, indyjskiej rakiety
(Antônio Milena/Agencia Brasil/Wikipedia)
bDzGQcdh

Nie powiodła się pierwsza próba ulepszonej wersji pocisku balistycznego średniego zasięgu, zdolnego przenosić głowice konwencjonalne i nuklearne, Agni-II - poinformował przedstawiciel indyjskiego ministerstwa obrony. Pocisk spadł do Zatoki Bengalskiej.

Pocisk, nazywany Agni-II plus, został wystrzelony z wyspy Wheeler u wybrzeży położonego na wschodzie Indii stanu Orisa.

_ - Zaraz po starcie, rakieta zboczyła z kursu i wpadła do morza _ - powiedział agencji AFP przedstawiciel organizacji na rzecz badań i rozwoju obrony. - _ Badamy informacje i szczegóły, żeby dowiedzieć się, co nie zadziałało _ - dodał.

bDzGQcdj

Agni-II plus to dwustopniowy pocisk na paliwo stałe; może przenosić bojowe ładunki konwencjonalne i nuklearne o masie do jednej tony; ma zasięg 2000-2500 km.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t124377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/francuzi;zbuduja;indiom;dwa;reaktory,136,0,729480.html) Francuzi zbudują Indiom dwa reaktory

Jak poinformowało źródło w resorcie obrony, Agni-II plus ma wypełnić lukę pomiędzy Agni-II i Agni-III. Agni-II to pocisk balistyczny o zasięgu do 2000 km.

Obecnie rakietą o najdłuższym zasięgu, jaką posiadają Indie, jest Agni-III. Była ona testowana z powodzeniem czterokrotnie od 2006 r. i ma zasięg do ponad 3 tys. km., a więc mogłaby razić cele bardziej odległe - w Chinach i na Bliskim Wschodzie.

bDzGQcdp

Indyjski arsenał rakietowy budowany jest na wypadek ewentualnej konfrontacji z Pakistanem. Oba kraje łączą umowy, na mocy których zazwyczaj powiadamiają się wzajemnie o planowanych testach rakietowych.

Pakistan i Indie, które w ubiegłym wieku stoczyły ze sobą trzy wojny, od lat prowadzą wyścig zbrojeń. Zarówno Islamabad jak i Delhi dysponują bronią atomową i środkami do jej przenoszenia.

bDzGQcdK
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)