Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fidel Castro na wiecu studenckim ostrzega przed wojną atomową

0
Podziel się:

Były prezydent Kuby, 84-letni Fidel Castro po raz pierwszy po
czterech latach choroby i rekonwalescencji wystąpił w piątek na masowym wiecu. Podczas wiecu, który
odbył się przed Uniwersytetem Hawańskim, Castro ostrzegał przed wojną atomową.

bELrIQZh

Były prezydent Kuby, 84-letni Fidel Castro po raz pierwszy po czterech latach choroby i rekonwalescencji wystąpił w piątek na masowym wiecu. Podczas wiecu, który odbył się przed Uniwersytetem Hawańskim, Castro ostrzegał przed wojną atomową.

W polowym mundurze koloru khaki, jaki zwykł nosić zanim wskutek ciężkiej choroby przekazał w 2006 roku urząd prezydenta i władzę w kraju swemu 79-letniemu obecnie bratu, Raulowi, Fidel Castro przemawiał 45 minut z tarasowych schodów uczelni.

Ostrzegł po raz drugi w ciągu ostatnich tygodni przed niebezpieczeństwem wojny atomowej, która zagrozi światu, jeśli Stany Zjednoczone i Izrael zaatakują Iran.

bELrIQZj

Były prezydent Kuby wybrał na miejsce swego wystąpienia uczelnię, na której ukończył Wydział Prawny i na której zaczynał swą działalność polityczną.

Według przywódcy rewolucji kubańskiej, świat "stoi obecnie w obliczu dwóch wielkich wyzwań: konsolidacji pokoju i uratowania planety przed skutkami zmian klimatycznych".

W przemówieniu ani razu nie poruszył wewnętrznych problemów Kuby, ograniczając się do polityki zagranicznej.

Od początku lipca Fidel Castro pojawił się już wiele razy na różnych mniejszych, bardziej kameralnych spotkaniach, a 7 sierpnia przemawiał krótko w parlamencie.

bELrIQZp

Ostatnie przemówienie na wiecu wygłosił w święto Rewolucji Kubańskiej, 26 lipca 2006 roku, na kilka godzin przed krwotokiem żołądkowym, po którym lekarze z trudem go uratowali. (PAP)

ik/ mc/

6978136 6977569

bELrIQZK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)