Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Filipiny: Aresztowano islamistę z organizacji Abu Sajefa

0
Podziel się

Jeden z założycieli ugrupowania Abu Sajefa, organizacji
filipińskich separatystów islamskich, został w środę aresztowany na lotnisku w stolicy Indonezji
Dżakarcie, a następnie przetransportowany do Manili - poinformowały filipińskie władze.

bEhIKVYl

Jeden z założycieli ugrupowania Abu Sajefa, organizacji filipińskich separatystów islamskich, został w środę aresztowany na lotnisku w stolicy Indonezji Dżakarcie, a następnie przetransportowany do Manili - poinformowały filipińskie władze.

Abdula Basira Latipa zatrzymano w ramach pomocy prawnej świadczonej Stanom Zjednoczonym - powiedział Ricardo Diaz, szef wydziału do walki z terroryzmem w filipińskim Narodowym Biurze Śledczym (NBI).

"Za jego schwytanie amerykański Departament Stanu zaoferował również nagrodę w wysokości 1,5 miliona dolarów" - dodał Diaz. Abdul Basir Latip ścigany był przez Interpol listem gończym. Jak pisze agencja Reutera, Latip zamieszany był w porwanie w 1993 roku Charlesa Waltona, misjonarza pracującego na wyspie Jolo na południu Filipin. Walton został uwolniony po zapłaceniu porywaczom okupu.

bEhIKVYn

Ugrupowanie Abu Sajefa, znane z brutalnych działań, szczególnie wobec cudzoziemców, jest silne powiązane z Al-Kaidą Osamy bin Ladena. Działa głównie na południu Filipin. Liczące około 400 bojowników ugrupowanie znajduje się na amerykańskiej liście organizacji terrorystycznych. (PAP)

cyk/ ro/

5325436, 532589, arch.

bEhIKVYO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)