Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fillon: przeciwdziałanie eurosceptyzmowi to historyczne zobowiązanie EPL

0
Podziel się

Przeciwdziałanie eurosceptyzmowi to
historyczne zobowiązanie Europejskiej Partii Ludowej (EPL) -
przekonywał premier Francji Francois Fillon w środę w Warszawie
podczas kongresu tej partii.

bEiivKZh

Przeciwdziałanie eurosceptyzmowi to historyczne zobowiązanie Europejskiej Partii Ludowej (EPL) - przekonywał premier Francji Francois Fillon w środę w Warszawie podczas kongresu tej partii.

Francuski premier zaznaczył, że w Unii Europejskiej jest jeszcze wielu sceptyków i demagogów. "Dlatego wzywam Europejską Partię Ludową, by wypełniła swoje historyczne zobowiązania. Musimy być Europejczykami dla tych wszystkich, którzy są tylko trochę Europejczykami" - podkreślił.

Fillon ocenił, że państwa europejskie zmobilizowały się, by zapobiec kryzysowi finansowemu, który mógł spowodować jeszcze gorszą sytuację w gospodarce niż w 1929 roku. "Zależy nam na reorganizacji, uzdrowieniu finansów międzynarodowych" - dodał.

bEiivKZj

"Europa to kraje zdecydowane i nie możemy spocząć tylko na byle jakim konsensusie" - ocenił. Według Fillona potrzebne są silne, zrównoważone instytucje europejskie.

Premier Francji opowiedział się też za tym, by - gdy skończy się obecny kryzys - kraje europejskie poświęciły więcej uwagi finansom publicznym. "Potrzebujemy solidarnej gospodarki, zrównoważonego rozwoju" - mówił.

"Chcemy Europy, która odgrywa ważną rolę w zakresie obronności na arenie międzynarodowej; Francja jest we władzach wojskowych NATO i powinno to być z korzyścią dla nas wszystkich" - powiedział. (PAP)

joko/ ura/ bk/

bEiivKZK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)