Notowania

film
14.09.2012 12:57

Film o Mahomecie. Niemcy wzmacniają ochronę placówek dyplomatycznych

Niemieckie MSZ poinformowało, że wzmocniono środki bezpieczeństwa w placówkach dyplomatycznych RFN w niektórych krajach muzułmańskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomás Fano/CC/Flickr)

Niemieckie MSZ poinformowało, że wzmocniono środki bezpieczeństwa w placówkach dyplomatycznych RFN w niektórych krajach muzułmańskich w obawie przed nasileniem protestów przeciwko zamieszczeniu w internecie filmu obraźliwego wobec islamu.

_ - Oczywiście obawiamy się o nasze własne przedstawicielstwa dyplomatyczne w tych krajach (objętych protestami). Odpowiednie środki bezpieczeństwa zostały już wdrożone _ - powiedział w piątek szef niemieckiej dyplomacji Guido Westerwelle w wywiadzie z telewizją ARD. Zaapelował do demonstrantów o _ umiarkowanie i opamiętanie _, a do rządów państw, gdzie trwają demonstracje - o zapewnienie bezpieczeństwa placówek dyplomatycznych.

_ - Podzielamy oburzenie na ten okropny pamflet w internecie, ale jesteśmy przekonani, że ten straszny film, który jest naprawdę niesmaczny, nie może być pretekstem do przemocy i mordowania ludzi _ - dodał minister.

MSZ nie potwierdziło na razie doniesień tygodnika _ Der Spiegel _, że placówki dyplomatyczne Niemiec w krajach Afryki Północnej, Afganistanie i Pakistanie, pozostaną w piątek zamknięte.

Falę antyamerykańskich nastrojów na Bliskim Wschodzie i w krajach muzułmańskich, w tym m.in. Libii, Egipcie, Tunezji, Maroku, Jemenie, Sudanie i Iranie wywołał wyprodukowany w USA film _ Innocence of Muslims _ (Niewinność muzułmanów), którego fragmenty można oglądać na portalu YouTube. Przedstawia on Mahometa jako oszusta i nieodpowiedzialnego kobieciarza, który aprobował molestowanie seksualne dzieci. W nocy z wtorku na środę w następstwie ataku na amerykański konsulat w Bengazi zginęły cztery osoby, w tym ambasador USA w Libii.

Tagi: film, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz