Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Forum Jednolitego Rynku ponownie odbędzie się w Krakowie

0
Podziel się:

W październiku w Krakowie po raz drugi odbędzie się Forum Jednolitego Rynku.
"Będziemy dyskutować o rozwoju handlu elektronicznego" - poinformowała w poniedziałek inicjatorka
Forum, europosłanka PO Róża Thun.

W październiku w Krakowie po raz drugi odbędzie się Forum Jednolitego Rynku. "Będziemy dyskutować o rozwoju handlu elektronicznego" - poinformowała w poniedziałek inicjatorka Forum, europosłanka PO Róża Thun.

W spotkaniu będą uczestniczyć politycy, ale też przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw, organizacji konsumenckich, zrzeszeń pracodawców. Przyjazd do Krakowa zapowiedział komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Michel Barnier.

W ramach miesiąca jednolitego rynku (od 23 września do 23 października) odbędą się cztery fora - poza Krakowem w trzech miastach europejskich: w Holandii, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Będą one poświęcone: rynkowi pracy, prawom socjalnym oraz usługom bankowym. Przebieg wszystkich debat będzie można śledzić w internecie.

"W Krakowie będziemy dyskutować o rozwoju handlu elektronicznego. Chcemy pokazać jak wykorzystać internet, żeby konsumenci mieli bezpieczniejsze zakupy, większy wybór i pełne informacje oraz jak wspólny rynek powinni wykorzystywać przedsiębiorcy i jakie bariery przeszkadzają im w rozwoju firm. Nacisk będziemy kłaść na kobiety, chcemy pokazać internet, start-upy, handel elektroniczny jako szansę dla ludzi młodych i przykłady kobiet, które mają sukcesy na na tym polu" - mówiła Thun. "Zależy mi na tym, żeby Kraków był znów miejscem poważnej debaty" - dodała europosłanka.

Organizatorami Forum Jednolitego Rynku są: Komisja Europejska i Parlament Europejski, po stronie polskiej partnerem jest Ministerstwo Gospodarki.

Poprzednie Forum Jednolitego Rynku odbyło się w Krakowie w październiku 2011 r., w ramach polskiej prezydencji w Radzie UE. Uczestniczyło w nim ok. 1,2 tys. osób. Spotkanie zakończyło się przyjęciem "deklaracji krakowskiej", w której postulowano wprowadzenie Europejskiej Karty Zawodowej i narzędzi uznawania kwalifikacji zawodowych we wszystkich państwach unijnych oraz ułatwień w prowadzeniu działalności gospodarczej.

15 czerwca w Krakowie ma się odbyć debata nt. unijnej dyrektywy tytoniowej. "Ta dyrektywa zostanie przyjęta, bo ma bardzo wielu zwolenników. My musimy się skupić na tym, co dla nas jest ważne i wprowadzić te zapisy do dyrektywy" - mówiła Róża Thun. Wśród zapisów, na których nam zależy wyliczyła m.in. dopuszczenie przynajmniej przez jakiś czas stosowania przez producentów dodatku mentolu do papierosów, dostępność papierosów typu "slim" oraz wprowadzenie pomocy finansowej i doradczej dla firm, które po wejściu w życie dyrektywy będą musiały przyjść restrukturyzację.(PAP)

wos/ par/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)