Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja chce stanowiska sprawozdawcy ds. przemocy wobec kobiet

0
Podziel się

Francuski minister spraw zagranicznych Bernard Kouchner zaapelował w środę
o utworzenie w oenzetowskiej Radzie Praw Człowieka stanowiska sprawozdawcy ds. dyskryminacji
kobiet, "czy to prawnej, czy praktycznej".

bDmWduXp

Francuski minister spraw zagranicznych Bernard Kouchner zaapelował w środę o utworzenie w oenzetowskiej Radzie Praw Człowieka stanowiska sprawozdawcy ds. dyskryminacji kobiet, "czy to prawnej, czy praktycznej".

W oświadczeniu z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Przemocą wobec Kobiet szef francuskiej dyplomacji przypomniał "dyskryminację prawną i praktyczną, jakiej ofiarą padają kobiety" w licznych krajach.

Z pomysłem stanowiska specjalnego sprawozdawcy, aby eliminować dyskryminację kobiet, zwłaszcza w ustawodawstwie, wyszła w czerwcu francuska sekretarz ds. praw człowieka Rama Yade.

bDmWduXr

We Francji w ostatnich latach narasta przemoc małżeńska wobec kobiet; w jej wyniku w 2008 roku zmarło 157 kobiet. Natomiast w ciągu ostatnich dwóch lat doszło do 675 tys. przypadków przemocy wobec kobiet.

Państwo musi czuwać, aby najsłabsi, jak kobiety, byli chronieni - powiedział w środę premier Francois Fillon.

Francuski rząd przedstawił serię działań, wzorowanych na hiszpańskich, m.in. w rodzaju eksperymentów z bransoletką elektroniczną. Francja chce też ustanowić kategorię przestępstwa polegającego na psychologicznej przemocy wobec kobiet. (PAP)

klm/ mc/

bDmWduXx

5196824 5197211

bDmWduXS
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)