Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja: Cztery pociągi utknęły pod kanałem La Manche

0
Podziel się

Cztery pociągi firmy Eurostar, którymi łącznie podróżowało ponad
2 tys. pasażerów, utknęły w nocy z piątku na sobotę w tunelu pod kanałem La Manche - powiadomił w
sobotę nad ranem rzecznik spółki.

bEiERtjF

Cztery pociągi firmy Eurostar, którymi łącznie podróżowało ponad 2 tys. pasażerów, utknęły w nocy z piątku na sobotę w tunelu pod kanałem La Manche - powiadomił w sobotę nad ranem rzecznik spółki.

Przyczyną awarii szybkobieżnych pociągów relacji Paryż-Londyn była różnica temperatur wewnątrz i na zewnątrz tunelu - wyjaśnił.

Przewoźnik musiał zawrócić kolejne dwa składy relacji Bruksela-Paryż, które kierowały się do tego samego tunelu.

bEiERtjH

Każdym z zepsutych pociągów podróżowało około 500-700 osób. Pasażerów dwóch z nich w sobotę rano wywieziono z tunelu autokarami. Pasażerowie pozostałych dwóch czekają, aż pociągi zostaną wyciągnięte na powierzchnie przez lokomotywy ratunkowe.

Firma Eurostar, która obsługuje połączenia kolejowe pod kanałem La Manche od 1994 r. ostrzegła, że ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe także w sobotę pociągi nie będą kursowały regularnie.

Rzecznik spółki zaapelował do pasażerów, aby zrezygnowali z podróży, które nie są konieczne, ponieważ niektóre połączenia w sobotę mogą zostać anulowane. Zapewnił jednak, że nie ma to związku z rozpoczętym w piątek strajkiem brytyjskich pracowników firmy. Obsadę pociągów są bowiem w stanie zapewnić maszyniści belgijscy i francuscy.(PAP)

gsi/

bEiERtjN

5346822 int.

bEiERtki
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)