Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja: "Ekopodatek" od ciężarówek dopiero w 2015 r.

0
Podziel się:

Rząd Francji ogłosił w piątek, że "ekopodatek", który od 1 stycznia mieli
płacić właściciele zarówno francuskich, jak i zagranicznych samochodów ciężarowych za używanie
bezpłatnych dróg nieobjętych opłatą autostradową, zostanie wprowadzony dopiero w 2015 roku.

bEsfIGWd

Rząd Francji ogłosił w piątek, że "ekopodatek", który od 1 stycznia mieli płacić właściciele zarówno francuskich, jak i zagranicznych samochodów ciężarowych za używanie bezpłatnych dróg nieobjętych opłatą autostradową, zostanie wprowadzony dopiero w 2015 roku.

Minister rolnictwa Stephane Le Foll w wypowiedzi dla telewizji BFMTV wyjaśnił, że ustawa w tej sprawie - już przegłosowana przez parlament - wymaga dopracowania i nie będzie gotowa w nowym kształcie przed jesienią przyszłego roku.

Podatek ekologiczny ustanowiony przez rząd francuski, aby skłonić przedsiębiorców do używania mniej zanieczyszczających atmosferę środków transportu zamiast samochodów ciężarowych, wejdzie zatem w życie nie wcześniej niż 1 stycznia 2015 r.

bEsfIGWf

Organizacje zrzeszające właścicieli przedsiębiorstw transportu drogowego i właścicieli samochodów ciężarowych, zwłaszcza w Bretanii, zapowiedziały przed paru dniami, że sobota będzie dniem protestacyjnej blokady dróg w całej Francji.

W ubiegłym miesiącu blokady na terenie Bretanii doprowadziły do starć z policją.

Rząd ocenia, że francuskimi drogami o łącznej długości 15 000 km porusza się ok. 800 000 samochodów ciężarowych o ładowności ponad 3,5 tony, i oblicza, że można będzie ściągać od ich właścicieli ok. 1,2 miliarda euro podatku rocznie. (PAP)

ik/ mc/

bEsfIGWl

15170185

bEsfIGWG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)