Notowania

francja
26.09.2010 16:48

Francja jest gotowa negocjować z porywaczami z Al-Kaidy

Tak donosi źródło w urzędzie prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Francja nie prowadzi negocjacji z Al-Kaidą Islamskiego Maghrebu, która porwała siedmiu ludzi, w tym piątkę Francuzów, lecz jest _ gotowa rozmawiać z porywaczami _ - podała agencja _ AFP _, powołując się na źródło w urzędzie prezydenta.

Porwani, według tego samego źródła, są przetrzymywani w pustynnym rejonie na północnym wschodzie Mali. - _ Istnieją wszelkie powody, by sądzić, że porwani żyją _ - utrzymuje źródło.

_ - Jesteśmy otwarci na wszelkie rozmowy. Jesteśmy gotowi rozmawiać z porywaczami _ - poinformował rozmówca _ AFP _.

W nocy z 15 na 16 września pięcioro Francuzów, obywatela Togo i obywatela Madagaskaru - głównie pracowników firm Areva i Satom - uprowadzono w Arlit na północy Nigru.

Do porwania przyznała się Al-Kaida Islamskiego Maghrebu (Aqmi). W piątek dowódca francuskich sił zbrojnych admirał Edouard Guillaud zapewniał, żeFrancja nie ma zamiaru odbijać porwanych.

W lipcu ugrupowanie Aqmi zamordowało 78-letniego francuskiego zakładnika Michela Germaneau w odwecie na nieudaną próbę odbicia go przez francuskich komandosów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t111452.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/al-kaida;ostrzega;francje;przed;uzyciem;sily,196,0,680388.html) Al-Kaida ostrzega Francję przed użyciem siły Francuski minister obrony Herve Morin: _ Francja chce poznać żądania porywaczy _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t110796.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/francuska;policja;szuka;zamachowcow;w;paryzu,96,0,678496.html) Francuska policja szuka zamachowców w Paryżu Terroryści planują zamach na środki transportu publicznego.
Tagi: francja, terroryści, al-kaida, negocjacje, rozmowy, porywacze, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz