Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja: Powstaje film fabularny o Sarkozym

0
Podziel się

We Francji powstaje pierwszy film fabularny o prezydencie Nicolasie Sarkozym.
W główną rolę wcieli się bardzo popularny w tym kraju aktor Denis Podalydes.

bEhtsfAl

*We Francji powstaje pierwszy film fabularny o prezydencie Nicolasie Sarkozym. W główną rolę wcieli się bardzo popularny w tym kraju aktor Denis Podalydes. *

Jak informuje dziennik "Le Monde", film w reżyserii Xaviera Durringera pod roboczym tytułem "La Conquete" ("Podbój") będzie opowiadał o drodze Sarkozy'ego do fotela prezydenckiego w latach 2002-2007. Praca na planie zdjęciowym ma się rozpocząć jeszcze tego lata.

Twórcy scenariusza zapowiadają, że jest on oparty w większości na faktach. Rolę obecnego lokatora Pałacu Elizejskiego zagra 47-letni Denis Podalydes, który na co dzień występuje na deskach prestiżowego teatru Comedie Francaise.

bEhtsfAn

Bardzo popularny we Francji artysta pojawiał się też często na dużym ekranie, gdzie wcielał się w znane historyczne postaci, jak Jean-Paul Sartre i Andre Malraux. Zasłynął jako odtwórca skomplikowanych psychologicznie bohaterów, jak np. tytułowej roli w spektaklu według opowiadania Roberta Louisa Stevensona "Doktor Jekyll i pan Hyde" w paryskim Teatrze Chaillot.

Obok Sarkozy'ego głównymi bohaterami filmu mają być jego rywale w walce o władzę: były premier Dominique de Villepin i poprzedni prezydent Jacques Chirac. Oprócz spraw politycznych nie zabraknie burzliwego wątku romansowego. Rolę byłej żony Sarkozy'ego, Cecilii, reżyser powierzył Florence Pernel, znanej m.in. z filmów Krzysztofa Kieślowskiego z serii "Trzy kolory": "Niebieski" i "Biały".

"Podbój" powinien pojawić się we francuskich kinach pod koniec przyszłego roku. (PAP)

szl/ ap/

bEhtsfAO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)