Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja: Premier zawiesił wprowadzenie podatku ekologicznego od ciężarówek

0
Podziel się

Premier Francji Jean-Marc Ayrault ogłosił we wtorek zawieszenie
planowanego podatku ekologicznego od ciężarówek w następstwie protestów, do jakich doszło w
zachodniej Bretanii, co stanowi najnowsze niepowodzenie polityki podatkowej socjalistycznego rządu.

bEpDjFGZ

Premier Francji Jean-Marc Ayrault ogłosił we wtorek zawieszenie planowanego podatku ekologicznego od ciężarówek w następstwie protestów, do jakich doszło w zachodniej Bretanii, co stanowi najnowsze niepowodzenie polityki podatkowej socjalistycznego rządu.

"Postanowiłem zawiesić wprowadzenie ekopodatku, by dać nam czas, jaki potrzebujemy, na ogólnopaństwowy i regionalny dialog" - powiedział Ayrault po spotkaniu z bretońskimi parlamentarzystami, działaczami organizacji farmerskich i pracodawcami.

"Zawieszenie nie oznacza zniesienia" - dodał premier zaznaczając, że podatek od ciężarówek, który ma wejść w życie 1 stycznia po kilkakrotnym odkładaniu tego terminu, został uchwalony przez poprzedni konserwatywny rząd.

bEpDjFHb

W obliczu rekordowego spadku swej popularności przed przyszłorocznymi wyborami komunalnymi i do Parlamentu Europejskiego ekipa prezydenta Francoisa Hollande'a zrezygnowała pod koniec ubiegłego tygodnia z planów podniesienia podatku od niektórych rodzajów lokat oszczędnościowych. (PAP)

dmi/ ro/

14920708

bEpDjFHC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)