Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja: Prezydent zapowiada nadzwyczajne wystąpienie w Parlamencie

0
Podziel się

Francja/ Sarkozy zapowiada nadzwyczajne wystąpienie przed połączonymi izbami Parlamentu

bEgRoLWt

Francja/ Sarkozy zapowiada nadzwyczajne wystąpienie przed połączonymi izbami Parlamentu

Prezydent Nicolas Sarkozy wygłosi wkrótce nadzwyczajne przemówienie przed połączonymi izbami francuskiego parlamentu, dotyczącą założeń jego polityki europejskiej oraz planów ekonomicznych i socjalnych - poinformowała w czwartek wieczorem kancelaria szefa państwa. Będzie to pierwsze tego rodzaju wystąpienie szefa państwa w parlamencie.

Kilka dni po wyborach do Parlamentu Europejskiego, które we Francji wygrała partia Sarkozy'ego - Unia na Rzecz Ruchu Ludowego (UMP), prezydent ogłosił, że 22 czerwca wystąpi przed Kongresem, czyli połączonymi izbami Zgromadzenia Narodowego i Senatu w Wersalu. Możliwość taką przewiduje poprawka do francuskiej konstytucji przyjęta w lipcu ubiegłego roku.

bEgRoLWv

"Prezydent Republiki ma zamiar przedstawić swoje założenia dotyczące zarówno naszej polityki europejskiej, jak i tego co wiąże się z projektami ekonomicznymi i socjalnymi" - głosi komunikat Pałacu Elizejskiego.

Media zauważają, że decyzja o zwołaniu obu izb parlamentu ma być dla prezydenta Sarkozy'ego okazją do politycznej ofensywy i sposobnością do medialnego spektaklu na wzór znany z wystąpień prezydentów USA w amerykańskim Kongresie. Na fali sukcesu swojej partii w eurowyborach szef państwa chce przekonać Francuzów, że będzie w następnych miesiącach walczył skutecznie z kryzysem gospodarczym.

Szymon Łucyk (PAP)

szl/ jm/

bEgRoLWB

4206482

bEgRoLWW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)