Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja: Sarkozy i Socrates na seminarium o "nowym kapitalizmie"

0
Podziel się

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy i premier Portugalii Jose Socrates otworzyli
w czwartek w Paryżu międzynarodowe seminarium "Nowy świat, nowy kapitalizm". W konferencji biorą
udział znani politycy i ekonomiści z wielu krajów.

bEgNaNbF

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy i premier Portugalii Jose Socrates otworzyli w czwartek w Paryżu międzynarodowe seminarium "Nowy świat, nowy kapitalizm". W konferencji biorą udział znani politycy i ekonomiści z wielu krajów.

Dwudniowa konferencja w paryskiej Ecole Militaire jest drugą edycją seminarium zorganizowanego rok temu pod przewodnictwem prezydenta Francji i byłego premiera Wielkiej Brytanii Tony'ego Blaira. Uczestnicy tegorocznego spotkania dyskutują o tym, jak zarządzać "nowym światem", który wyłonił się po globalnym kryzysie finansowym i gospodarczym.

Otwierając obrady premier Socrates podkreślił, że Europa potrzebuje lepszej koordynacji polityki ekonomicznej, by uniknąć powtórzenia się kryzysu gospodarczego.

bEgNaNbH

"Nie jest dobrą rzeczą, że Europa nie zawsze mówi jednym głosem w kwestiach ekonomicznych" - powiedział szef rządu Portugalii dodając, że należy to zmienić. Socrates w czwartek po południu będzie przyjęty w Pałacu Elizejskim przez prezydenta Sarkozy'ego.

Wśród uczestników seminarium są m.in. amerykańscy laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii Joseph Stiglitz i Amartya Sen, znany ekspert gospodarczy Jeffrey Sachs i dyrektor generalna Banku Światowego Ngozi Okonjo-Iweala.

Głos mają też zabrać ministrowie z kilku krajów, w tym Francji, Wielkiej Brytanii i Brazylii. Konferencję zamknie w piątek wystąpienie francuskiego premiera Francois Fillona. (PAP)

szl/ ap/

bEgNaNci
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)