Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja: Sondaż przedwyborczy: Strauss-Kahn pokonałby Sarkozy'ego

0
Podziel się

Nicolas Sarkozy zostałby zdecydowanie pokonany w II turze wyborów
prezydenckich we Francji przez szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique'a
Strauss-Kahna. Sarkozy'ego nieznacznie pokonałaby też socjalistka Martine Aubry - wynika z sondażu
TNS-Sofres.

bEiSTcYB

Nicolas Sarkozy zostałby zdecydowanie pokonany w II turze wyborów prezydenckich we Francji przez szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique'a Strauss-Kahna. Sarkozy'ego nieznacznie pokonałaby też socjalistka Martine Aubry - wynika z sondażu TNS-Sofres.

Strauss-Kahn i Aubry są uważani za potencjalnych kandydatów socjalistów w najbliższych wyborach, które mają odbyć się na wiosnę 2012 roku.

Według ankiety, którą w czwartek opublikował tygodnik lewicowy "Nouvel Observateur", gdyby wybory prezydenckie we Francji odbyły się dzisiaj, Strauss-Kahn mógłby liczyć na poparcie 59 proc. ankietowanych, zaś Sarkozy na z 41 proc. W przypadku rywalizacji w drugiej turze Aubry-Sarkozy, socjalistka otrzymałaby 53 proc., a obecny prezydent - 47 proc. głosów.

bEiSTcYD

Nicolas Sarkozy wygrałby jedynie ze swą kontrkandydatką z poprzednich wyborów z 2007 roku, socjalistką Segolene Royal stosunkiem głosów 51 proc. do 49 proc.

Z kolei w rywalizacji z byłym premierem z ramienia Partii Socjalistycznej Francois Hollande'em, Sarkozy miałby równe szanse, po 50 proc.

Publikacja tego bardzo niekorzystnego dla Sarkozy'ego sondażu zbiega się z burzą polityczną wokół niedawnej decyzji Paryża o zaostrzeniu polityki imigracyjnej wobec społeczności romskiej w tym kraju oraz ze skandalem polityczno-finansowym Woerth-Bettencourt. (PAP)

cyk/ ro/ ala/

bEiSTcYJ

6870901

bEiSTcZe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)