Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja: Sprawa szefa MFW "gromem z jasnego nieba" dla socjalistów

0
Podziel się

Aresztowanie w USA Dominique'a Strauss-Kahna, dyrektora MFW i
znanego działacza francuskiej Partii Socjalistycznej pod zarzutem próby gwałtu to dla socjalistów
"grom z jasnego nieba" - powiedziała w niedzielę szefowa tej partii, Martine Aubry.

bEgfgUNx

Aresztowanie w USA Dominique'a Strauss-Kahna, dyrektora MFW i znanego działacza francuskiej Partii Socjalistycznej pod zarzutem próby gwałtu to dla socjalistów "grom z jasnego nieba" - powiedziała w niedzielę szefowa tej partii, Martine Aubry.

"Wiadomości, które od nocy przychodzą do nas w Nowego Jorku brzmią jak grom z jasnego nieba. Jestem, jak wszyscy, całkowicie zszokowana. Oczekuję, że wszyscy będą szanować zasadę domniemania niewinności. Proszę więc, aby członkowie naszej partii pozostali zjednoczeni i odpowiedzialni" - powiedziała dziennikarzom w swym merostwie w Lille.

Strauss-Kahn, nazywany od swoich inicjałów DSK, uważany był za zdecydowanego faworyta wyborów prezydenckich we Francji na wiosnę 2012 roku. W tej sytuacji w tegorocznych socjalistycznych prawyborach naturalną główną kandydatką będzie Aubry; poza nią chcą startować w nich też Francois Hollande i Segolene Royal.

bEgfgUNz

62-letni Strauss-Kahn został zatrzymany w Nowym Jorku i w niedzielę postawiono mu zarzuty próby gwałtu pokojówki, przemocy seksualnej wobec niej oraz bezprawnego uwięzienia. (PAP)

jo/ malk/

8989577

bEgfgUOa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)