Notowania

wiadomości
28.03.2011 21:18

Francja, W.Brytania, USA, Niemcy - spotkanie na wizji ws. Libii

# zakończenie wideokonferencji ws. Libii #

Podziel się
Dodaj komentarz

# zakończenie wideokonferencji ws. Libii #

28.03. Paryż (PAP/Reuters) - Przywódcy Francji, USA, Wielkiej Brytanii i Niemiec prowadzili w poniedziałek wieczorem wideokonferencję na temat sytuacji w Libii i wtorkowego spotkania grupy kontaktowej w Londynie - podały francuskie źródła prezydenckie.

Prezydenci Nicolas Sarkozy i Barack Obama, premier David Cameron i kanclerz Angela Merkel rozmawiali przez 40 minut na wizji o sytuacji w Libii, na dzień przed spotkaniem we wtorek w Londynie grupy kontaktowej, poświęconym sytuacji politycznej w tym kraju już po ustąpieniu pułkownika Muammara Kadafiego.

Mówiono również o francusko-brytyjskiej propozycji w sprawie transformacji politycznej w Libii, która także ma być omawiana we wtorek.

Wcześniej Cameron i Sarkozy wydali wspólną deklarację, w której oświadczyli, że nie chcą wojskowej okupacji w Libii, i zaapelowali do zwolenników Kadafiego, aby opuścili go "zanim będzie za późno".

Zwrócili się też do powstańczej Narodowej Rady Libijskiej o "rozpoczęcie narodowego dialogu politycznego w celu przygotowania transformacji" w Libii, w tym reform konstytucyjnych i wolnych wyborów. (PAP)

jo/ mc/

8660725

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz