Notowania

Francja wycofa się z Afganistanu do końca 2013 roku

Francja zawiesiła operacje w Afganistanie po zabiciu w zeszłym tygodniu w tym kraju czterech jej wojskowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Tak zapowiedział dziś francuski prezydent Nicolas Sarkozy po rozmowach z prezydentem Afganistanu Hamidem Karzajem. * *To rok przed zakończeniem tam misji NATO

Francja zawiesiła operacje w Afganistanie po zabiciu w zeszłym tygodniu w tym kraju czterech jej wojskowych. Do ataku przyznali się talibowie. Paryż rozpocznie przekazywanie Afgańczykom odpowiedzialności za bezpieczeństwo w prowincji Kapisa we wschodnim Afganistanie w marcu tego roku.

Po wycofaniu się Francji z Afganistanu pozostanie tam jednak część francuskiego wojskowego personelu szkoleniowego - dodał Sarkozy. Francja ma w Afganistanie około 3700 wojskowych, głównie w prowincjach Kabul i Kapisa. Od rozpoczęcia w 2001 roku międzynarodowej interwencji zbrojnej zginęło w Afganistanie 82 żołnierzy francuskich.

Więcej o wycofywaniu wojsk z Afganistanu - czytaj w Money.pl
Przeciwnik Sarkozy'ego gra afgańską kartą Faworyt wiosennych wyborów prezydenckich we Francji, socjalista Francois Hollande obiecuje zakończenie operacji.
Sąsiad Polski wycofuje się z Afganistanu Od 1 lutego bieżącego roku rozpocznie się stopniowe zmniejszanie liczebności niemieckich wojsk służących w Afganistanie w ramach natowskich Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa.
Tagi: wycofanie wojsk z afganistanu, francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz