Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja żąda od Iranu wypuszczenia "niesłusznie zatrzymanych"

0
Podziel się

Francja domaga się od Iranu uwolnienia "wszystkich niesłusznie
zatrzymanych osób", w tym Nuszine Ebadi, siostry laureatki Pokojowej Nagrody Nobla z 2003 roku
Szirin Ebadi - powiedział we wtorek francuski minister spraw zagranicznych Bernard Kouchner.

bEiiPBxN

Francja domaga się od Iranu uwolnienia "wszystkich niesłusznie zatrzymanych osób", w tym Nuszine Ebadi, siostry laureatki Pokojowej Nagrody Nobla z 2003 roku Szirin Ebadi - powiedział we wtorek francuski minister spraw zagranicznych Bernard Kouchner.

"Żądam od irańskich władz poszanowania prawa obywateli, jak i partii politycznych, do swobody wypowiedzi, poszanowania wolności mediów i zwolnienia wszystkich niesłusznie zatrzymanych osób" - oznajmił w komunikacie.

W niedzielnych demonstracjach w Teheranie i w innych miastach Iranu zginęło co najmniej osiem osób, były setki rannych i zatrzymanych. Były to największe protesty od czerwcowej reelekcji prezydenta Mahmuda Ahmadineżada, kontestowanej przez opozycję.

bEiiPBxP

"Francja, wierna swej tradycji solidarności z ruchami demokratycznymi na świecie, po raz kolejny potwierdza swoje poparcie dla tych sił w Iranie, którzy dążą do wolności i demokracji" - oświadczył francuski minister.

Kouchner podkreślił, że "z wielkim zaniepokojeniem przyjął aresztowanie siostry Szirin Ebadi". Ocenił je jako "będącą nie do przyjęcia presję wobec tej odważnej osoby walczącej w swym kraju o społeczeństwo obywatelskie". (PAP)

jo/ mc/

5390312

bEiiPByq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)