Notowania

wiadomości
16.11.2012 16:52

Francja zamknie dostęp na górę - domniemany azyl podczas końca świata

Władze francuskie zamkną czasowo dostęp na górę Pic de Bugarach, w masywie Corbieres w południowej Francji, obwołaną miejscem schronienia podczas końca świata przez zwolenników teorii, że koniec ten nastąpi 21 grudnia 2012 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Władze francuskie zamkną czasowo dostęp na górę Pic de Bugarach, w masywie Corbieres w południowej Francji, obwołaną miejscem schronienia podczas końca świata przez zwolenników teorii, że koniec ten nastąpi 21 grudnia 2012 r. *

Wejścia na górę będą zamknięte na trzy dni przed 21 grudnia i trzy dni po tej dacie, by uniknąć ewentualnego napływu ludzi - powiadomiły władze lokalne w piątek.

"Spodziewamy się osób, które wierzą w ten koniec świata, ale w bardzo ograniczonej liczbie. Bardziej spodziewamy się ciekawskich w liczbie niemożliwej do określenia, a zwłaszcza spodziewamy się wielu dziennikarzy" - powiedział prefekt Eric Freysselinard.

Policjanci i strażacy będą pilnować dostępu do wioski leżącej u podnóża góry, liczącej 200 mieszkańców, o której zrobiło się głośno przez teorie o końcu świata. W internecie pogłoski o tym, że nastąpi on 21 grudnia, oparte na interpretacji kalendarza Majów, wskazują, że Pic de Bugarach będzie jednym z miejsc, gdzie będzie można się schronić.

Agencja AFP przypomina, że szczyt leży w masywie górskim, wokół którego istnieje wiele legend opowiadających o Wizygotach, templariuszach i ukrytych skarbach.

Prefekt Freysselinard zapewnił, że na razie nie znaleziono w internecie żadnych wezwań np. do zbiorowego samobójstwa w tym miejscu. Przyznał jednak, że władze stoją w obliczu wyzwania bez precedensu z powodu "fenomenu informacyjnego, który powstaje wokół pogłosek" o końcu świata.(PAP)

awl/ kar/

12645670

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz