Notowania

francja
13.08.2009 09:25

Francja zaskakuje. Gospodarka na plusie

W drugim kwartale PKB urósł o 0,3 proc. w porównaniu do I kwartału 2009 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Michał Włosik)

_ - Francuska gospodarka zanotowała niespodziewany wzrost wartości PKB w drugim kwartale o 0,3 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału bieżącego roku _ - poinformowała w radiu RTL minister gospodarki Christine Lagarde.

_ - Wynik jest bardzo zaskakujący. Po czterech kwartałach ujemnego wzrostu Francja wychodzi wreszcie na plus _ - oświadczyła Lagarde.

Najnowsze wyniki gospodarcze ma opublikować francuski Narodowy Instytut Statystyczny (INSEE). Do tej pory INSEE prognozował spadek PKB w drugim kwartale o 0,6 proc., a Bank Francji jeszcze w lipcu przewidywał spadek PKB w tym okresie o 0,4 proc.

Minister Lagarde zauważyła, że _ utrzymuje się poziom (wzrostu) konsumpcji _. Dodała, że konsumpcja wzrosła w drugim kwartale o 0,3 proc. po tym, jak wzrosła o 0,2 proc. w poprzednich trzech miesiącach.

Szefowa resortu gospodarki powiedziała, że wzrost PKB nastąpił dzięki silnym inwestycjom w sektorze publicznym, napędzanym przez stymulujące środki rządowe przeznaczone na walkę ze światowym kryzysem gospodarczym. Minister dodała, że do wzrostu francuskiego PKB przyczynił się również eksport.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Niemcy w głębokim dołku. Znamy PKB w II kwartale ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niemcy;w;glebokim;dolku;znamy;pkb;w;ii;kwartale,184,0,520120.html )
Tagi: francja, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz