Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francja zawiesza transport lotniczy towarów z Jemenu

0
Podziel się:

Francja zawiesiła transport lotniczy towarów pochodzących z Jemenu,
skąd wysłano dwie przesyłki zawierające materiały wybuchowe - podała francuska Naczelna Dyrekcji
Lotnictwa Cywilnego (DGAC).

bEDtfRIR

Francja zawiesiła transport lotniczy towarów pochodzących z Jemenu, skąd wysłano dwie przesyłki zawierające materiały wybuchowe - podała francuska Naczelna Dyrekcji Lotnictwa Cywilnego (DGAC).

"W wyniku znalezienia w dwóch samolotach (transportowych) podejrzanych przesyłek pochodzących z Jemenu i po wystosowaniu międzynarodowego ostrzeżenia przez amerykańskie władze" DGAC wezwało "wszystkie firmy lotnicze do zawieszenia transportu lotniczego towarów pochodzących z Jemenu".

W komunikacie DGAC podało, że konsultuje się z "europejskimi ministerstwami transportu, by wspólnie ocenić sytuację". Jeśli będzie to konieczne, podobne środki miałyby przyjąć również inne kraje.

bEDtfRIT

W sobotę władze jemeńskie zamknęły biura firm UPS i FedEx w stołecznej Sanie. Dzień wcześniej w lecących z Jemenu do USA samolotach cargo tych firm znaleziono materiały wybuchowe przygotowane do zdetonowania. Podejrzane paczki przechwycono podczas międzylądowania w Wielkiej Brytanii i w Dubaju. Paczki były wysłane z Jemenu do żydowskich instytucji religijnych w USA.(PAP)

jhp/ kar/

7603880 7603883

bEDtfRJu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)