Notowania

antysemityzm we francji
06.10.2012 13:11

Francuska policja zastrzeliła podejrzanego o atak na sklep

Podczas operacji antyterrorystycznej policja zastrzeliła mężczyznę, podejrzanego o atak na sklep z koszerną żywnością pod Paryżem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CHAUVEAU NICOLAS/SIPA/East News)

Podczas operacji antyterrorystycznej przeprowadzonej w sobotę rano w Strasburgu na wschodzie Francji policja zastrzeliła mężczyznę, podejrzanego o atak na sklep z koszerną żywnością pod Paryżem - poinformowały źródła bliskie śledztwu.

Gdy policjanci weszli do mieszkania mężczyzny, by go aresztować, ten zaczął strzelać. Policjanci odpowiedzieli ogniem, zabijając mężczyznę, który według źródeł policyjnych mógł być powiązany ze środowiskami islamskich radykałów, salafitów.

W wyniku sobotniej operacji lekkie obrażenia odniosło trzech policjantów - twierdzą źródła sądowe.

Jak pisze AFP, operacja była przeprowadzona w ramach śledztwa dotyczącego podłożenia _ ładunku wybuchowego o niewielkiej mocy _ pod sklepem z koszerną żywnością w Sarcelles na przedmieściach Paryża. 19 września dwóch mężczyzn wrzuciło tam granat. W ataku, który wywołał oburzenie lokalnej społeczności żydowskiej, lekko ranna została jedna osoba.

W związku z wydarzeniami w Sarcelles w sobotę rano policja przeprowadziła podobne operacje m.in. w Nicei, Cannes i Paryżu oraz aresztowała kilkanaście osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Wzywał do ucięcia głowy dziennikarzowi Prokuratura wszczęła śledztwo po zapoznaniu się z groźbami zamieszczonymi na jednym z internetowych forów.
Antysemityzm się odradza. Ostrzegają Przedstawiciele społeczności żydowskiej we Francji wyrazili niepokój z powodu odrodzenia się przejawów antysemityzmu.
Tagi: antysemityzm we francji, francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz