Notowania

wiadomości
09.10.2012 14:59

Francusko-polska produkcja nominowana do International Emmy Awards

Film "L'Infiltree" ("Infiltrowani") francusko-polskiej produkcji otrzymał nominację do nagrody International Emmy Awards. Obraz ma szansę zdobyć statuetkę w kategorii "film telewizyjny lub mini-serial".

Podziel się
Dodaj komentarz

*Film "L'Infiltree" ("Infiltrowani") francusko-polskiej produkcji otrzymał nominację do nagrody International Emmy Awards. Obraz ma szansę zdobyć statuetkę w kategorii "film telewizyjny lub mini-serial". *

Za produkcję "L'Infiltree" odpowiadają Breakout Films z Francji oraz polska firma Aperto Films, którą prowadzi aktor i producent Piotr Adamczyk.

"Jestem szczęśliwy i dumny, bo dzięki zaangażowaniu polskiej strony w produkcję w zagranicznych filmach pojawiają się polskie wątki i polscy aktorzy" - powiedział PAP Piotr Adamczyk.

"L'Infiltree" to oparta na faktach historia z lat 80. Abu Nidal przywódca terrorystycznej organizacji, zamieszkały w Warszawie i współpracujący z komunistycznym reżimem, rozpoczyna serię ataków bombowych w Europie.

Głównym bohaterem filmu jest młody, dobrze wyszkolony oficer wywiadu francuskiego, któremu udaje się przeniknąć do grupy terrorystów. Jego zadaniem jest spacyfikowanie tej organizacji.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Giacomo Battiato. Oprócz Francuzów i Polaków produkcję wspiera także czeska firma Sirena Film.

"To nie pierwsza międzynarodowa koprodukcja, w której miałem okazję uczestniczyć, jako współproducent, i która zyskała międzynarodowy rozgłos oraz zebrała prestiżowe nagrody" - powiedział PAP Adamczyk. "+Rezolucja 819+ wygrała międzynarodowy festiwal w Rzymie, +L'Infiltree+ był nagrodzony na międzynarodowym festiwalu FIPA dwiema statuetkami, ale nominacja do Emmy - najważniejszej na świecie nagrody telewizyjnej, przerosła nasze oczekiwania" - wyznał.

W "L'Infiltree" zagrali m.in.: Jean-Francois Balmer, Jacques Gamblin, Helene de Saint-Pere, Laurent Lucas oraz polska aktorka Aleksandra Popławska.

International Emmy Awards to nagrody Międzynarodowej Akademii Sztuk i Nauk Telewizyjnych, w skład której wchodzą osobowości medialne z ponad 50 krajów.

Statuetki wręczane są produkcjom telewizyjnym realizowanym poza Stanami Zjednoczonymi w dziewięciu kategoriach, m.in. aktor, aktorka, serial komediowy, dokument, film telewizyjny lub mini-serial.

19 listopada 2012 roku w Nowym Jorku nagrody International Emmy Awards zostaną wręczone po raz 40.

dog/ abe/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz