Notowania

somalia
01.10.2011 11:45

Francuzka została porwana przez piratów

Do uprowadzenia doszło w Kenii. Na razie nie są znane losy ofiary porywaczy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eunavfor.eu)

Starsza Francuzka została porwana z ekskluzywnego kurortu na wyspie Manda w północnej Kenii przy granicy z Somalią - poinformowali w sobotę przedstawiciele władz Kenii. Według nich, sprawcami są piraci.

Zdaniem policji kenijskiej, porywacze prawdopodobnie ruszyli w kierunku Somalii. - _ Zmobilizowaliśmy helikopter, by ścigać porywaczy, którzy - jak podejrzewamy - obrali kurs na Somalię _ - powiedział dowódca policji chroniącej wybrzeże Ernest Munyi.

Agencja Reutera podała natomiast, że dwa okręty kenijskich sił ochrony wybrzeża dogoniły porywaczy w pobliżu granicy z Somalia, ale na razie nie udało im się odbić porwanej.

Mieszkaniec wyspy Lamu, która leży w pobliżu Mandy, powiedział, że ludzie znajdujący się nieopodal miejsca porwania słyszeli strzały około godziny trzeciej nad ranem. Jak dodał, Francuzka ma dom na wyspie Manda i mieszka tam przez połowę każdego roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t142061.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/odzyskali;tankowiec;ale;slono;zaplacili,231,0,849639.html) Odzyskali tankowiec, ale słono zapłacili Kuwejcki Zirku, porwany w marcu, został zwolniony przez piratów somalijskich za 200 mln dolarów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t95183.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/somalijscy;piraci;znow;porwali;statek,154,0,743322.html) Somalijscy piraci znów porwali statek Na pokładzie tajlandzkiego handlowca było 27 członków załogi. W rękach piratów już 550 osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t111750.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/somalijscy;piraci;porwali;kolejny;statek;u;wybrzezy;kenii,94,0,694110.html) Somalijscy piraci porwali kolejny statek u wybrzeży Kenii Na jego pokładzie znajduje się ponad czterdzieści osób.
Tagi: somalia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz