Notowania

wiadomości
20.07.2012 08:54

Frątczak: 956 interwencji państwowej straży pożarnej w związku z pogodą

Państwowa Straż Pożarna 956 razy musiała interweniować ostatniej doby w całym kraju, w związku z burzami, silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu - poinformował PAP w piątek rano rzecznik prasowy PSP st. bryg. Paweł Frątczak.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Państwowa Straż Pożarna 956 razy musiała interweniować ostatniej doby w całym kraju, w związku z burzami, silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu - poinformował PAP w piątek rano rzecznik prasowy PSP st. bryg. Paweł Frątczak. *

Strażacy 844 razy wyjeżdżali do powalonych drzew, w 107 przypadkach interwencje dotyczyły pompowania wody, a pięciokrotnie musieli patrolować wały przeciwpowodziowe, lub układać worki z piaskiem - podał Frątczak. Najwięcej interwencji - 126 było w woj śląskim.

W Iławie i powiecie iławskim w wyniku silnego wiatru, i przewrócenia drzew uszkodzonych zostało siedem samochodów. Do podobnego zdarzenia doszło na jednym z parkingów w Poznaniu. Kilkadziesiąt drzew zostało też powalonych w Szczecinie.

Rzecznik poinformował, że również na piątek zapowiadane są silne wiatry, opady deszczu i burze, ale o mniejszej intensywności, niż w czwartek.((PAP)

ago/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz