Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Frekwencja wyborcza o godz. 10. Co dwudziesty Polak głosował

0
Podziel się

O godz. 8 na obszarze całego kraju rozpoczęto głosowanie w ponad 25 tys. lokali wyborczych.

Frekwencja wyborcza o godz. 10. Co dwudziesty Polak głosował
(PAP/Darek Delmanowicz)
bDBleizp

Na godzinę 10 frekwencja wyborcza w całym kraju wyniosła 5,29 proc. - informuje Państwowa Komisja Wyborcza.

W dużych miastach najwyższa była frekwencja w Rzeszowie - 5,43 proc oraz Kielcach, Olsztynie i Krakowie. Tam głosowało ponad 4,5 proc. uprawnionych.

Najmniej wyborców poszło do urn w: Poznaniu - 2,29 proc. Gdańsku - 2,5 proc. i Szczecinie - 2,91 proc. W Warszawie głosowało prawie 4 proc. wyborców.

bDBleizr

Największą frekwencję o godz. 10 zanotowano w gminie Tymbark na Podkarpaciu. To właśnie w tym województwie w godzinach porannych głosowało najwięcej osób - 7,72 proc. Niewiele mniej było w Małopolsce - 7,5 proc.

Najsłabsza frekwencja jest w województwie lubuskim - 4,21 proc. i dolnośląskim - 4,19 proc.

Frekwencja na godzinę 10.00

5,29%

bDBleizx

Wybory rozpoczęły się o godz. 8. - _ Na obszarze całego kraju rozpoczęto głosowanie w ponad 25 tys. lokali wyborczych. Nie ma problemów z otwarciem lokali, zakłóceń, wszystko przebiega prawidłowo _- poinformował przewodniczący PKW Stefan Jaworski.


**Przewodniczący PKW podkreślił, że ustalenia w zakresie wyników wyborów i przydział mandatów będą czynione na poziomie każdego organu samorządu terytorialnego, czyli przez komisje gminne, powiatowe i wojewódzkie. _ _

_ - PKW ustali i ogłosi zbiorcze wyniki na terenie całego kraju, dlatego też ich ogłoszenie w poszczególnych ośrodkach lokalnych będzie się odbywało w różnym czasie, w zależności od sprawności działania tych komisji. Zakończenie głosowania odbędzie się zgodnie z planem dziś o godz. 22. Zbiorcze wyniki wyborów mają być znane we wtorek wieczorem lub w środę _ - wyjaśnił Jaworski.

bDBleizy

Wybory przeprowadzone zostaną w 25.460 obwodach głosowania. O mandat radnych wszystkich szczebli ubiega się niemal 255 tys. kandydatów; o funkcje wójtów, burmistrzów, prezydentów miast powalczy ponad 7.5 tys. kandydatów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t116775.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/trwa;cisza;wyborcza;5;tys;zl;za;jej;zlamanie,133,0,713861.html) Trwa cisza wyborcza. 5 tys. zł za jej złamanie Plakaty, które zostały rozwieszone przed północą nie muszą być usuwane.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t99032.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/czy;polakom;nie;chce;sie;glosowac,194,0,633282.html) Czy Polakom nie chce się głosować? W maju Brytyjczycy wybierali parlament w zwykły, roboczy czwartek. Do urn poszło 65 proc. wyborców. W Czechach przez dwa dni zagłosowało 62,6 proc. uprawnionych. Podobny wynik w dzisiejszych wyborach prezydenckich w Polsce, byłby dużą niespodzianką.
bDBleizS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)