Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"FT":Rosja spokojnie zareagowała na Patrioty przy swej granicy

0
Podziel się

Rosja zareagowała spokojnie na polską zapowiedź przeniesienia
lokalizacji planowanej amerykańskiej baterii obrony powietrznej Patriot z okolic Warszawy do bazy w
pobliżu granicy z obwodem kaliningradzkim - pisze w piątek dziennik "Financial Times".

bEiPproB

Rosja zareagowała spokojnie na polską zapowiedź przeniesienia lokalizacji planowanej amerykańskiej baterii obrony powietrznej Patriot z okolic Warszawy do bazy w pobliżu granicy z obwodem kaliningradzkim - pisze w piątek dziennik "Financial Times".

Ministerstwo Obrony Rosji zaprzeczyło doniesieniom rosyjskich mediów, że Marynarka Wojenna Federacji Rosyjskiej wzmocni Flotę Bałtycką w odpowiedzi na plany Warszawy - podkreśla "FT".

"Rzekome plany wzmocnienia okrętów nawodnych i podwodnych oraz samolotów Floty Bałtyckiej w związku z planowanym rozmieszczeniem amerykańskich rakiet Patriot w pobliżu rosyjskich granic nie odpowiadają rzeczywistości" - cytuje gazeta wypowiedź wysokiego rangą przedstawiciela resortu dla agencji Reutera.

bEiPproD

Były dowódca rosyjskiego lotnictwa generał Anatolij Kornukow powiedział, że amerykańskie Patrioty znalazłyby się w zasięgu rosyjskiej broni taktycznej i nie zagrażałyby bezpieczeństwu narodowemu Rosji. "Najprawdopodobniej (Amerykanie) dadzą stare, zniszczone Patrioty, które będą tam stały niezdolne do niczego" - powiedział agencji Interfax.

Minister obrony narodowej Bogdan Klich ogłosił w środę, że na miejsce stacjonowania amerykańskiej baterii obrony powietrznej Patriot wybrany został Morąg, 70 km od granicy z obwodem kaliningradzkim. Klich zaznaczył, że zdecydowały o tym wyłącznie względy praktyczne, a nie polityczne. (PAP)

mw/ ro/

int, arch.

bEiPprpe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)