Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fundacja Mam Marzenie - pół tysiąca spełnionych życzeń

0
Podziel się

Pół tysiąca dziecięcych marzeń spełniła w tym roku Fundacja Mam Marzenie.
Ogólnopolska organizacja działa od dziesięciu lat, spełniając pragnienia dzieci, które walczą z
chorobą.

bErSQmvF

Pół tysiąca dziecięcych marzeń spełniła w tym roku Fundacja Mam Marzenie. Ogólnopolska organizacja działa od dziesięciu lat, spełniając pragnienia dzieci, które walczą z chorobą.

W sobotę Fundacja na gali w Poznaniu podziękuje swoim wolontariuszom oraz osobom i instytujom, które wspierają jej działania. Od 2003 roku Fundacja Mam Marzenie pomogła pięciu tysiącom dzieci z chorobami zagrażającymi ich życiu, w wieku od trzech do 18 lat.

Jak powiedziała we wtorek w Poznaniu na konferencji prasowej wiceprezes zarządu Fundacji Karolina Adamska, każdego roku dzieci niezmiennie proszą o możliwość spotkania z gwiazdami sportu i estrady. Inne chcą uczestniczyć w meczach piłkarskich swoich ukochanych drużyn lub pojechać do Disneylandu. Są też prośby o laptopy, konsole do gier lub smartfony.

bErSQmvH

"Ostatnia kategoria marzeń - to te od dzieci najmniejszych. Są to marzenia: chciałbym kimś zostać. Dziewczynki zazwyczaj chciałyby być księżniczką, królewną. Chłopcy chcą być policjantem, czy strażakiem" - powiedziała Adamska.

Okazją do podziękowania i uhonorowania wszystkich, którzy pomagają Fundacji, będzie organizowana po raz dziewiąty Wielka Gala Charytatywna Fundacji Mam Marzenie. Spotkanie w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu to rokrocznie okazja do spełnienia kolejnych dziecięcych marzeń.

Jak wyjaśniła Adamska, w tym roku na gali ziszczą się marzenia dwóch chłopców. "Obaj chłopcy mają na imię Mikołaj. Jeden z nich ma swój zespół, marzy o profesjonalnym wzmacniaczu gitarowym. Drugi Mikołaj marzy o keyboardzie. Nie potrafi na nim grać, ale za to uwielbia śpiewać. Chce zaśpiewać na gali" - powiedziała.

Każdego roku podczas gali wręczane są też statuetki "Marzenki". Przyznawane są one osobom, które przyczyniły się do rozwoju Fundacji. W Poznaniu wystąpią m.in. Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, AudioFeels i Gospel Joy.

bErSQmvN

Fundacja Mam Marzenie powstała w 2003 roku. Obecnie ma 16 oddziałów w całej Polsce. Na jej rzecz aktywnie działa ok. 500 wolontariuszy. (PAP)

rpo/ bno/

bErSQmwi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)