Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fundacja Radia ZET kupi narty Kowalczyk

0
Podziel się:

#
Dochodzi informacja o zakupie nart przez Fundację Radia ZET
#

bEKVHVjF

# Dochodzi informacja o zakupie nart przez Fundację Radia ZET #

16.03. Szczecin (PAP) - Fundacja Radia ZET zdecydowała się kupić narty Justyny Kowalczyk, wystawione na aukcji charytatywnej na rzecz podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Szczecinie. Osoba, która wygrała licytację nie chciała zapłacić za narty.

"To sprawa honorowa" - podkreśla Fundacja Radia ZET, która zdecydowała się na kupno nart Kowalczyk. Fundacja pomaga chorym dzieciom i podopiecznym rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.

bEKVHVjH

Na zakończonej w poniedziałek aukcji narty osiągnęły sumę 51 tys. 100 zł. Jak informowała PAP wcześniej Kinga Krzywicka z hospicjum, osoba, która wygrała licytację nart nie chciała za nie zapłacić. "Bardzo cieszyliśmy się z tak dużej sumy. Planowaliśmy konkretne zakupy sprzętu rehabilitacyjnego dla naszych małych podopiecznych; teraz jesteśmy w szoku, załamani i rozgoryczeni" - powiedziała we wtorek PAP Kinga Krzywicka z hospicjum.

Wyjaśniła, że po zakończeniu aukcji hospicjum próbowało skontaktować się ze zwycięzcą, by omówić szczegóły zakupu. Udało im się porozmawiać z nim we wtorek po południu.

"Powiedział, że nie kupi nart, bo nie ma na to pieniędzy, a brał udział w licytacji, bo myślał, że zrobi dobry uczynek, podbijając cenę" - powiedziała Krzywicka.

Zdaniem Krzywickiej tego typu żarty, które przysporzyły zmartwień wielu osobom, powinny być napiętnowane. "Co ja powiem teraz małemu Patrykowi, dla którego mieliśmy kupić wózek? Wczoraj był już u niego producent wózków i brał wymiary. Patryk tak bardzo się cieszył" - powiedziała Krzywicka.

bEKVHVjN

Dodała, że zarząd hospicjum zastanawia się nad dalszymi krokami i w środę zdecyduje, czy wystąpi na drogę sądową. Pracownicy hospicjum są również w kontakcie z portalem aukcyjnym.

Placówka opiekuje się 27 nieuleczalnie chorymi dziećmi z zachodniopomorskiego w ich domach.

W poniedziałek ruszyła kolejna aukcja na rzecz hospicjum - tym razem jest licytowany kask przekazany przez Adama Małysza z autografem skoczka.(PAP)

sdd/ szt/ abr/ jra/

bEKVHVki
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)