Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fundacja Twój Ruch chce pozwać partię Palikota za plagiat

0
Podziel się

Chcemy pozwać nową partię Janusza Palikota za plagiat - powiedziała w
piątek PAP rzeczniczka fundacji Twój Ruch Eunika Chojecka. Rzecznik partii Twój Ruch - powstałej na
bazie Ruchu Palikota - Andrzej Rozenek podkreślił, że fundacja nie ma podstawy prawnej, by oskarżać
o plagiat.

bErsVWgR

Chcemy pozwać nową partię Janusza Palikota za plagiat - powiedziała w piątek PAP rzeczniczka fundacji Twój Ruch Eunika Chojecka. Rzecznik partii Twój Ruch - powstałej na bazie Ruchu Palikota - Andrzej Rozenek podkreślił, że fundacja nie ma podstawy prawnej, by oskarżać o plagiat.

Rzeczniczka Fundacji Twój Ruch powiedziała PAP, że prawnicy "są w trakcie przygotowywania pism procesowych". "Będziemy chcieli pozwać partię Palikota o plagiat" - zapowiedziała Chojecka.

W przesłanym PAP oświadczeniu przedstawiciele fundacji napisali, że "doniesienia o dokonaniu plagiatu nazwy przez partię polityczną Janusza Palikota" wskazują na naruszenie dóbr osobistych fundacji.

bErsVWgT

"Fundacja Twój Ruch, działając w sferze społeczno-moralnej i prezentując swoje poglądy konserwatywno-chrześcijańskie, narażona jest na utożsamianie jej ze skrajnie lewicowymi poglądami Janusza Palikota, a tym samym partii przez niego zakładanej" - podkreślono w oświadczeniu.

W związku z tym zarząd i rada fundacji postanowiły podjąć działania prawne zmierzające do uniemożliwienia dalszego naruszania dóbr osobistych fundacji przez partię Twój Ruch.

Andrzej Rozenek podkreślił w rozmowie z PAP, że fundacja nie ma podstawy prawnej, by zarzucać partii plagiat. "Nie założyliśmy fundacji" - zaznaczył poseł.

Jak wyjaśnił, nie było przeciwwskazań, by nadać partii nazwę "Twój Ruch", podobnie jak nie można wykluczyć, że ktoś napisze książkę o takim tytule. "Polskie prawo powoduje, że w jednej kategorii nie można nadać tej samej nazwy" - dodał.

bErsVWgZ

Nową partię polityczną o nazwie Twój Ruch zaprezentowano w niedzielę na kongresie w Warszawie. Liderem Twojego Ruchu jest dotychczasowy szef RP Janusz Palikot, wiceszefem - europoseł Marek Siwiec. (PAP)

gł/ eaw/ jra/

bErsVWhu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)