Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Funkcjonariusze ZK oskarżeni o niedopełnienie obowiązków

0
Podziel się

Dwaj funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Przemyślu (Podkarpackie) staną
przed sądem za niedopełnienie obowiązków, w wyniku czego aresztowany mężczyzna skontaktował się
telefonicznie ze swoją konkubiną podejrzaną w tej samej sprawie.

bEiesrnV

Dwaj funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Przemyślu (Podkarpackie) staną przed sądem za niedopełnienie obowiązków, w wyniku czego aresztowany mężczyzna skontaktował się telefonicznie ze swoją konkubiną podejrzaną w tej samej sprawie.

Akt oskarżenia został już skierowany do przemyskiego sądu rejonowego - poinformował PAP w czwartek szef wydziału Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie Damian Mirecki.

Jak wyjaśnił, funkcjonariusze: 46-letni Mariusz T. i 36-letni Piotr B. konwojowali aresztowanego z jego celi do innego pomieszczenia. W tym czasie, według regulaminu, nie powinni go odstępować, aby nie mógł np. skontaktować się z innymi osadzonymi, aresztowanymi czy ze światem zewnętrznym.

bEiesrnX

Jednak - według oskarżenia - na chwilę zostawili go samego na korytarzu i poszli do dyżurki. W tym czasie aresztowany skorzystał z automatu telefonicznego i zadzwonił do swojej konkubiny, podejrzanej w tym samym śledztwie. Chodzi o sprawę wprowadzenia do obiegu w Polsce i we Włoszech fałszywych banknotów euro.

Według ustaleń prokuratury rozmowa razem z wybraniem numeru i czekaniem na połączenie trwała około minuty. Mirecki zaznaczył, że mogła ona niekorzystnie wpłynąć na śledztwo. "Przecież po to stosuje się areszty dla podejrzanych, aby nie mogli się kontaktować ze światem zewnętrznym, z innymi osobami" - zauważył i dodał, że po tym incydencie konieczne było przeniesienie aresztowanego do innego zakładu.

Żaden z oskarżonych nie przyznał się do zarzucanego czynu. Starszy stwierdził, że "nie wyobraża sobie sytuacji, aby aresztowany mógł skorzystać z telefonu", a młodszy odmówił składania wyjaśnień. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.(PAP)

api/ abr/ mow/

bEiesroy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)