Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gang nastolatków sprzedawał fikcyjne towary na portalu aukcyjnym

0
Podziel się:

Opolscy policjanci zatrzymali grupę nastolatków, którzy oszukali ponad 100
kupujących na portalu aukcyjnym. Młodzi ludzie włamywali się na konta użytkowników i podszywając
się pod nich sprzedawali fikcyjne towary - poinformowała PAP policja.

bEEhCvKd

Opolscy policjanci zatrzymali grupę nastolatków, którzy oszukali ponad 100 kupujących na portalu aukcyjnym. Młodzi ludzie włamywali się na konta użytkowników i podszywając się pod nich sprzedawali fikcyjne towary - poinformowała PAP policja.

Policjanci zatrzymali pięciu nastolatków z Kędzierzyna-Koźla, którzy włamali się na 129 kont w serwisie Allegro, i wykorzystali je do sprzedaży fikcyjnych przedmiotów - głównie drogich telefonów.

"Od kupujących wyłudzili w ten sposób 50 tys. zł, straty portalu wyniosły 15 tys. zł (z tytułu prowizji i ubezpieczenia transakcji - PAP)" - powiedziała w środę PAP Aleksandra Mękal-Wnuk z zespołu prasowego opolskiej policji.

bEEhCvKf

Szajkę internetowych oszustów tworzyli piętnasto- i siedemnastolatek wraz z trzema osiemnastolatkami. Udało się ich złapać dzięki współpracy policji z działem bezpieczeństwa serwisu Allegro.

Nastolatkowie działali od marca do połowy lipca tego roku. Oszukali w całym kraju 105 osób. Mają na swoich kontach także kilka usiłowań oszust - udaremnili je administratorzy portalu, którzy obserwowali aukcje i zablokowali je jeszcze przed transakcją.

Postępowania w sprawie grupy z Kędzierzyna-Koźla prowadzi kilkanaście jednostek policji w całej Polsce.

Siedemnastolatkowi i trzem osiemnastolatkom za oszustwa grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności, piętnastolatek stanie przed sądem dla nieletnich.

bEEhCvKl

Policjanci i specjaliści z portali aukcyjnych proszą o zachowanie zdrowego rozsądku podczas zakupów. "Żaden sprzedający nie będzie dokładał do interesu. Jeżeli natrafiamy na super okazję cenową, podchodźmy do niej ostrożnie" - radzą.

Policja zaleca też dokładne sprawdzenie sprzedającego przed zapłaceniem za towar. "Przeczytajmy komentarze wystawione przez innych klientów sprzedającego () oraz za sprzedaż jakich przedmiotów zostały wystawione. Nie wysyłajmy pieniędzy, nie mając kontaktu ze sprzedającym" - ostrzega policja.(PAP)

jsz/ abr/ jbr/

bEEhCvKG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)