Notowania

wiadomości
13.07.2011 17:42

Gartner: rosną globalne przychody ze sprzedaży oprogramowania SaaS

Światowe przychody ze sprzedaży oprogramowania SaaS wzrosną w tym roku o 21 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem, czyli z 10 mld dolarów do 12,1 mld dolarów - prognozują analitycy firmy Gartner.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Światowe przychody ze sprzedaży oprogramowania SaaS wzrosną w tym roku o 21 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem, czyli z 10 mld dolarów do 12,1 mld dolarów - prognozują analitycy firmy Gartner. *

Eksperci amerykańskiej firmy szacują, że w 2015 r. przychody te osiągną 21,3 mld dol.

SaaS (ang. software as a service) to sposób tworzenia i udostępniania oprogramowania, które projektowane jest z myślą o obsłudze wielu klientów na jednej platformie serwerowej (jednym lub wielu połączonych serwerach). Dzięki korzystnej relacji ceny do jakości SaaS jest coraz częściej stosowany przez firmy, które dostarczają oprogramowanie.

W opinii ekspertów, największym segmentem rynku SaaS jest oprogramowanie służące do zarządzania relacjami z klientem (tzw. CRM). Światowe przychody z CRM sięgną w tym roku prawdopodobnie ok. 3,8 mld dol., w porównaniu z 3,2 mld dol. w 2010 r.

Gartner to firma analityczna, która bada branżę IT. Jej siedziba mieści się w Stamford w USA. Firma powstała w 1979 roku, zatrudnia ponad 1 tys. analityków i konsultantów w ponad 80 krajach. (PAP)

luo/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz