Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gazprom myśli o dostawach gazu do Argentyny

0
Podziel się

Gazprom może wznowić rozmowy dotyczące wejścia do projektów gazowych
niemieckiego Wintershall w Argentynie - podał rosyjski dziennik "Kommiersant".

bEqaqEXV

Gazprom może wznowić rozmowy dotyczące wejścia do projektów gazowych niemieckiego Wintershall w Argentynie - podał rosyjski dziennik "Kommiersant".

Według informacji rosyjskiego dziennika partnerzy rozmawiają o wymianie aktywów między Gazpromem i BASF, który jest właścicielem Wintershall. W listopadzie ub.r. koncerny podpisały porozumienie na podstawie którego, Gazprom ma otrzymać 100 proc. akcji spółki utworzonej z Wintershall zajmującej się handlem i przechowywaniem gazu oraz 50 proc. udziałów w spółce Wintershall Noordzee B.V.

Z kolei Wintershall otrzyma 25 proc. plus jedną akcję w 4 i 5 blokach złóż aczimowskich, w Jamalsko-Nienieckim okręgu autonomicznym. Ma też prawo zwiększyć udziały do 50 proc. Źródła, na które powołuje się "Kommiersant" podają, że Wintershall może zapłacić za te akcje swoimi argentyńskimi udziałami.

bEqaqEXX

Gazprom mówił wcześniej, że jest zainteresowany działalnością w Argentynie. We wrześniu 2012 roku szef rosyjskiego holdingu Aleksiej Miller powiedział, że spółka rozpatruje możliwość organizacji dostaw LNG do tego kraju.

iri/ drag/

bEqaqEYy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)