Notowania

gazprom
08.10.2009 21:17

Gazprom otworzy filię w Brazylii

Rosyjski gigant Gazprom otworzy wkrótce filię w Brazylii, za pomocą której będzie prowadził interesy zarówno z brazylijskim Petrobrasem, jak i z Argentyną, Wenezuelą, Peru i Boliwią - oświadczył w czwartek w Buenos Aires wiceprezes koncernu Aleksandr Miedwiediew.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Rosyjski gigant Gazprom otworzy wkrótce filię w Brazylii, za pomocą której będzie prowadził interesy zarówno z brazylijskim Petrobrasem, jak i z Argentyną, Wenezuelą, Peru i Boliwią - oświadczył w czwartek w Buenos Aires wiceprezes koncernu Aleksandr Miedwiediew. *

Rozmowy w tej sprawie toczyły się od lutego 2007 roku. Kontynuował je z prezydentem Brazylii Luizem Inacio Lulą da Silva prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, który odwiedził Brazylię pod koniec 2008 roku.

Wiceszef Gazpromu, który uczestniczy w XXIV Światowej Konferencji Gazowej w Buenos Aires, powiedział w rozmowie z dziennikarzami, że aktywność Gazpromu w Ameryce Południowej jest częścią realizacji planu przejęcia do 2022 roku 25 proc. światowego rynku gazu płynnego i osiągnięcia produkcji rzędu 80-90 milionów ton rocznie gazu płynnego.

Jednym z wielkich przedsięwzięć Gazpromu na kontynencie południowoamerykańskim jest udział w konsurcjum powołanym do eksploatacji złóż ropy i gazu ziemnego w dorzeczu rzeki Orinoko, wspólnie z wenezelskim państwowym koncernem PDVSA. (PAP)

ik/ ro/

4903255

Tagi: gazprom, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz