Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gdańsk: Datki na WOŚP można wrzucać do latarni morskiej

0
Podziel się

Do ustawionej na Targu Węglowym w Gdańsku wielkiej skarbonki, przypominającej
największą w Polsce latarnię morską można wrzucać pieniądze, wspierając 22. Finał Wielkiej
Orkiestry Świątecznej Pomocy. W mieście na ulicach kwestuje ponad 1100 wolontariuszy.

bCXzHBud

*Do ustawionej na Targu Węglowym w Gdańsku wielkiej skarbonki, przypominającej największą w Polsce latarnię morską można wrzucać pieniądze, wspierając 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W mieście na ulicach kwestuje ponad 1100 wolontariuszy. *

W Gdańsku pieniądze zbierane są też w trzech zabytkowych tramwajach, pasażerowie zamiast biletu wrzucają dowolne datki do puszek. Tramwaje pochodzą z roku 1952, 1970 i 1975 i jeżdżą na trasach Strzyża-Siedlce, Nowe Ogrody-Zaspa oraz Nowy Port-Stogi.

Na aukcjach WOŚP w Gdańsku do kupienia są m.in. "Encyklopedia Gdańska" ze zdjęciem i autografem Lecha Wałęsy, zaproszenie na mecz piłkarski Lechii Gdańsk w loży VIP z cateringiem, dzień z patrolem wodnym Straży Miejskiej, udział w akcji z psami poszukiwawczymi, które szukały zaginionych m.in. w Turcji i na Haiti, oraz możliwość zobaczenia panoramy Gdańska z 40-metrowego podnośnika.

bCXzHBuf

Na aukcjach można wylicytować też m.in. sesję zdjęciową z Lidią Popiel oraz plakaty z filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" z autografami Andrzeja Wajdy i Roberta Więckiewicza.

Licytowany będzie również specjalny karnet na wejścia na wszystkie premiery w 2014 roku w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Dla fanów podróży morskich atrakcyjne mogą być aukcje na rejsy ze Zbigniewem Gutkowskim i z Mateuszem Kusznierewiczem oraz żaglowcem "Generał Zaruski".

Finałowy koncert "Gdańsk dla Orkiestry" odbędzie się na Targu Węglowym. Od godz. 14 do 20 na scenie wystąpi 13 zespołów, m.in. Myslovitz, Golden Life oraz grupa z obwodu kaliningradzkiego Parovoz, znana z przeboju "Zdrastvuj Lidl, zdrastvuj Biedronka". Wystąpią też Ewelina Lisowska oraz trzej zwycięzcy ostatniej edycji "The Voice of Poland" czyli Mateusz Ziółko, Ernest Stanaszek i Arek Kłusowski.

Na scenie podczas koncertu pojawią się siatkarze Lotos Trefl Gdańsk, którzy przeprowadzą licytację dotyczącą udziału w treningu ich drużyny.

bCXzHBul

Koncert zakończy się ok. godz. 20-tej tradycyjnym "światełkiem do nieba" i pokazem sztucznych ogni. (PAP)

rop/ abe/

bCXzHBuG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)