Notowania

wiadomości
12.01.2014 13:57

Gdańsk: Datki na WOŚP można wrzucać do latarni morskiej

Do ustawionej na Targu Węglowym w Gdańsku wielkiej skarbonki, przypominającej największą w Polsce latarnię morską można wrzucać pieniądze, wspierając 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W mieście na ulicach kwestuje ponad 1100 wolontariuszy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Do ustawionej na Targu Węglowym w Gdańsku wielkiej skarbonki, przypominającej największą w Polsce latarnię morską można wrzucać pieniądze, wspierając 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W mieście na ulicach kwestuje ponad 1100 wolontariuszy. *

W Gdańsku pieniądze zbierane są też w trzech zabytkowych tramwajach, pasażerowie zamiast biletu wrzucają dowolne datki do puszek. Tramwaje pochodzą z roku 1952, 1970 i 1975 i jeżdżą na trasach Strzyża-Siedlce, Nowe Ogrody-Zaspa oraz Nowy Port-Stogi.

Na aukcjach WOŚP w Gdańsku do kupienia są m.in. "Encyklopedia Gdańska" ze zdjęciem i autografem Lecha Wałęsy, zaproszenie na mecz piłkarski Lechii Gdańsk w loży VIP z cateringiem, dzień z patrolem wodnym Straży Miejskiej, udział w akcji z psami poszukiwawczymi, które szukały zaginionych m.in. w Turcji i na Haiti, oraz możliwość zobaczenia panoramy Gdańska z 40-metrowego podnośnika.

Na aukcjach można wylicytować też m.in. sesję zdjęciową z Lidią Popiel oraz plakaty z filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" z autografami Andrzeja Wajdy i Roberta Więckiewicza.

Licytowany będzie również specjalny karnet na wejścia na wszystkie premiery w 2014 roku w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Dla fanów podróży morskich atrakcyjne mogą być aukcje na rejsy ze Zbigniewem Gutkowskim i z Mateuszem Kusznierewiczem oraz żaglowcem "Generał Zaruski".

Finałowy koncert "Gdańsk dla Orkiestry" odbędzie się na Targu Węglowym. Od godz. 14 do 20 na scenie wystąpi 13 zespołów, m.in. Myslovitz, Golden Life oraz grupa z obwodu kaliningradzkiego Parovoz, znana z przeboju "Zdrastvuj Lidl, zdrastvuj Biedronka". Wystąpią też Ewelina Lisowska oraz trzej zwycięzcy ostatniej edycji "The Voice of Poland" czyli Mateusz Ziółko, Ernest Stanaszek i Arek Kłusowski.

Na scenie podczas koncertu pojawią się siatkarze Lotos Trefl Gdańsk, którzy przeprowadzą licytację dotyczącą udziału w treningu ich drużyny.

Koncert zakończy się ok. godz. 20-tej tradycyjnym "światełkiem do nieba" i pokazem sztucznych ogni. (PAP)

rop/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz