Notowania

Gdańsk
12.01.2011 14:16

Gdańsk: Oddziały kardiologiczne nie będą zlikwidowane

Dwa oddziały kardiologiczne w Gdańsku, które nie podpisały kontraktów na usługi w 2011r. nie będą zlikwidowane - zapewnili w środę dziennikarzy przedstawiciele pomorskiego oddziału NFZ oraz samorządu województwa, który jest właścicielem obu szpitali.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dwa oddziały kardiologiczne w Gdańsku, które nie podpisały kontraktów na usługi w 2011r. nie będą zlikwidowane - zapewnili w środę dziennikarzy przedstawiciele pomorskiego oddziału NFZ oraz samorządu województwa, który jest właścicielem obu szpitali. *

Oddziały kardiologiczne w szpitalu studenckim i w Pomorskim Centrum Traumatologicznym, które rocznie przyjmowały ok. dwóch tysięcy pacjentów, nie otrzymały kontraktu na 2011 r.; odpadły w konkursie NFZ na świadczenie usług.

W sprawie dalszego istnienia oddziałów, w środę w Gdańsku marszałek województwa, Mieczysław Struk spotkał się z pełniącą obowiązki dyrektora pomorskiego oddziału NFZ, Barbarą Kawińską. Po spotkaniu powiedziała ona, że "nie ma dodatkowych pieniędzy na funkcjonowanie oddziałów, ale zostały wypracowane metody ich dofinansowania; żeby tych oddziałów nie likwidować, by mogły one funkcjonować w strukturach szpitali, a pacjenci byli zabezpieczyli".

Powiedziała, że pacjenci tych dwóch oddziałów kardiologicznych będą najprawdopodobniej rozliczani według procedur stosowanych na oddziałach internistycznych.

Według marszałka Struka, że na przełomie lutego i marca ogłoszony zostanie jeszcze jeden konkurs na usługi kardiologiczne i wtedy oddziały ze szpitala studenckiego i w Pomorskiego Centrum Traumatologicznego otrzymają kontrakty do końca roku. Wyjaśnił, że do tego czasu oddziały powinny funkcjonować +normalnie+ i w sposób ciągły. "Zabiegi ratujące życie będą w pełni finansowane a pozostałe procedury będą finansowane z innej puli pieniędzy" - powiedział.

Na początku grudnia o pilną interwencję ws. oddziałów kardiologicznych, które nie otrzymały kontraktów, zaapelowali do ministra zdrowia i prezesa NFZ wojewoda i władze województwa pomorskiego. (PAP)

bls/ bos/

Tagi: Gdańsk, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz