Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gdańsk: Ok. 50 osób do końca 2015 r. chce zatrudnić firma Powel AS

0
Podziel się:

Około 50 osób do końca 2015 r. planuje zatrudnić w swoim biurze w Gdańsku
norweska firma Powel AS, tworząca oprogramowanie związane z energetyką. Firma wybrała Gdańsk m.in.
ze względu na dostępność wysoko wykwalifikowanej kadry.

Około 50 osób do końca 2015 r. planuje zatrudnić w swoim biurze w Gdańsku norweska firma Powel AS, tworząca oprogramowanie związane z energetyką. Firma wybrała Gdańsk m.in. ze względu na dostępność wysoko wykwalifikowanej kadry.

Podczas otwarcia biura firmy w czwartek w Gdańsku, wiceprezes Powel AS Tom A. Rotting zapowiedział, że w tym roku w biurze w Gdańsku zostanie zatrudnionych 25-30 osób i kolejne tyle samo osób w przyszłym roku. Obecnie zatrudnionych jest osiem osób.

Zapowiedział, że nowy oddział będzie tworzył oprogramowanie, które służy do optymalizacji wytwarzanej energii w elektrowniach wodnych, słonecznych i wiatrowych oraz do zarządzania inteligentnymi sieciami energetycznymi, wodnymi i ściekowymi.

W Polsce firma będzie realizować projekty na zamówienie zagranicznych firm. W planach Powel nie ma jeszcze sprzedaży na rynku polskim, ale tego nie wyklucza w przyszłości.

Dyrektor zarządzający Powel w Gdańsku Adam Boryniec poinformował, że firma jest zainteresowana zatrudnieniem absolwentów wyższych uczelni, głównie Politechniki Gdańskiej (PG). Oferta firmy ma być przedstawiona m.in. podczas Targów Pracy na PG w przyszłym miesiącu.

Marszałek woj. pomorskiego, Mieczysław Struk tłumaczył PAP, że "każde nowe 10, 20 czy 30 miejsc pracy ma ogromne znaczenie, szczególnie, gdy tworzy je firma z górnej światowej półki".

Ocenił, że przedsięwzięcie jest dowodem na to, że absolwenci uczelni, zwłaszcza PG są atrakcyjnymi pracownikami, a aglomeracja trójmiejska jest atrakcyjnym miejscem dla tego typu firm. Poinformował, że tylko w branży ICT (od ang. Information and Communication Technologies) w Pomorskiem działa prawie 4 tys. firm, zatrudniających ponad 20 tys. osób.

Firma Powel AS z siedzibą w Trondheim w Norwegii opracowuje kluczowe oprogramowanie dla producentów energii odnawialnej, spółek dystrybuujących energię elektryczną, przedsiębiorstw zajmujących się inżynierią lądową oraz dla samorządów terytorialnych. Powel AS wydzieliła się w 1996 roku z Norweskiego Instytutu Badań nad Energią Elektryczną. (PAP)

bls/ amac/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)