Notowania

policja
03.04.2009 12:32

Gdańsk: Policja rozbiła gang sutenerów

Gdańska policja rozbiła grupę przestępczą, która na terenie miasta prowadziła agencje towarzyskie i czerpała korzyści majątkowe z prostytucji.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Gdańska policja rozbiła grupę przestępczą, która na terenie miasta prowadziła agencje towarzyskie i czerpała korzyści majątkowe z prostytucji. *

Aspirant Magdalena Michalewska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku poinformowała PAP w piątek, że funkcjonariusze zatrzymali 6 mężczyzn w wieku od 20 do 29 lat, w tym przywódcę grupy posługującego się pseudonimem "Dworas".

Podczas zatrzymania policja zabezpieczyła także dwa pistolety pneumatyczne, narkotyki oraz kradzione tablice rejestracyjne.

Według policji, grupa trudniła się stręczycielstwem, sutenerstwem oraz wymuszeniami rozbójniczymi. "Do długiej listy przestępstw tej grupy można dopisać również groźby karalne" - dodała Michalewska.

Poinformowała, że "zatrzymani mężczyźni sami prowadzili agencje towarzyskie na terenie Gdańska, do których werbowali kobiety i czerpali korzyść majątkową z uprawianej przez nie prostytucji". Według ustaleń policji cały proceder przestępczy gangu "Dworasa" trwał od co najmniej dwóch lat.

Za nakłanianie osób do uprawiania prostytucji i czerpanie korzyści majątkowej z uprawiania tego procederu, zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie gróźb karalnych - do 2 lat więzienia.

W akcji zatrzymania członków grupy brało udział w czwartek ponad 50 policjantów z KMP w Gdańsku.(PAP)

bls/ pz/ bk/

Tagi: policja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz